Pīterboro

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Pīterboro
Peterborough
EnglandPeterborough.png
Pīterboro atrašanās vieta Anglijā
iekrāsota sarkanā krāsā
Platība 343,38 km²
Iedzīvotāji 161 800 (2007. gadā)[1]
- Blīvums 476 cilv./km²
Atrašanās vieta Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Apvienotā Karaliste,
Valsts karogs: Anglija Anglija,
Kembridžšīras grāfiste

Pīterboro (angļu: Peterborough) ir katedrāles pilsēta un unitāras varas apgabals Anglijas Austrumos, kurā 2007. gadā dzīvoja aptuveni 161 800 iedzīvotāji.[1] Pīterboro atrodas Kembridžšīras ceremoniālajā grāfistē, aptuveni 120 km uz ziemeļiem no Londonas. Pilsēta atrodas Nīnas upes krastos, kura 48 km tālāk uz ziemeļaustrumiem ieplūst Ziemeļjūrā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā dzelzceļa līnaija Pīterboro sāka darboties 1840.gadā, bet 1850. gadā atklājot Great Nothern Railway's no Londonas uz Jorku, tas pārveidoja Pīterboro no mazpilsētas par Industriālu centru. Lords Eksters nepiekrita, ka dzelzceļš iet caur Stamfordai, tādējādi Pīterboro atrašanās starp divien svarīgiem gala punktiem, Londonu un Donkāsteru, arvien vairāk Pīterboro attīstīja kā reģiona centru.

Saistībā ar milzīgajiem māla krājumiem dzelzceļš deva iespēju plaša mēroga ķeieģeļu ražošanai un izplatīšanai. 20.gs. Pīterboro kļuva Apvienotās Karalistes vadošais kieģeļu ražotājs, bet 1890. gados veiksmīgu eksperimentu rezultātā Flettonā izmantojot cietāku mālu, no zemākiem slāņiem, sasniedza daudz efektīvāku ražošanas procesu. Londonas kieģeļu rūpnīca, kas ražoja ķieģeļus arī Pīterboro, tirgū sasniedza daudz ievērojamāku dominanci.

1932. gadā Franks Perkins, Perkinsu dīzeļdegvielas dibinātājs, nodibināja Perkins Engines. 30 gadus vēlāk kompānija nodarbināja vairāk kā desmito daļu no Pīterboro iedzīvotājiem, pārsvarā no Īsfildas rajona.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]