Piekaramā sliežu vai speciālas konstrukcijas pakete
Šajā rakstā nav saišu uz līdzīgiem rakstiem citu valodu Vikipēdijās. Lūdzu, palīdzi tās pievienot. Ja līdzīgu rakstu nav, šo veidni var noņemt. |
Piekarināmā sliežu vai speciālas konstrukcijas pakete (skat. foto galeriju) paredzēta ceļa laiduma pārsedzei remontdarbu vai būvniecības iecirkņos, lai veiktu, piemēram, inženierbūvju (gājēju tunelis, caurteka u.tml.) ierīkošanu, hidroizolācijas nomaiņu inženierbūvēm, tiltu balstu remontu, zemes klātnes remontu vai piesardzībai pret iespējamu iegruvumu u.c.[1] Piekarpaketes izgatavo no veidtērauda vai sliedēm. Paketes garums ir 25 vai 12,5 m, kas paredzētas vilcienu kustības drošības nodrošināšanai pret iespējamu ceļa nosēšanos vai arī iegruvumu, atskaitot 0,5 m pirms katra atbalstāmā laukuma. Paketes pieļauj vilcienu caurlaišanas ātrumu 25 km/h, t.sk. 8-asīgos vagonus ar celtspēju 130 tonnas spēka (t sp.). Smagāku ritošo sastāvu pa darba vietu caurlaiž ar ātrumu 15 km/h (16-asīgais transportieris ar celtspēju 200 t.sp), tomēr pa saīsinātām aprēķina paketēm ātrums var būt 25 km/h. Paketes var pielietot sliežu ceļam ar koka, dzelzsbetona u.c. gulšņiem, līknēs vai taisnos ceļa posmos, kā arī pie atšķirīgiem vilces veidiem. Tomēr līknēm ceļa plānā jābūt laidenām, tāpēc pirms pakešu uzstādīšanas var būt nepieciešams tās izlāgot. Veidtērauda paketes pielieto vienīgi taisnos ceļa posmos.
Konstrukcija
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Veidtērauda paketes sastāv no četrām saliekamām sijām — paketes dubulta "T" veida šķērsgriezuma zariem (pa diviem katram sliežu pavedienam), pie kuriem piekar šķērssijas, kuras kalpo ceļa sliežu balstīšanai. Nesošās sijas izvieto sliežu platuma centrā, kuras savstarpēji savienotas ar trijstūrsistēmas garensaitēm.
Atsauces
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Vikikrātuvē par šo tēmu ir pieejami multivides faili. Skatīt: Dzelzceļa tilti |
Šis ar dzelzceļu saistītais raksts ir nepilnīgs. Jūs varat dot savu ieguldījumu Vikipēdijā, papildinot to. |