Rēzeknes Mākslas nams

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas nams.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas nams atrodas Rēzeknē, 18. novembra ielā 26. Pašlaik ēka pieder Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolai.

Ēkai ir viens stāvs. Tā ir būvēta eklektikas stilā un ir bagātīgi rotāta ar kokgriezumiem. Kopš 2009. gada 21. septembra Mākslas nams ir ieguvis valsts nozīmes koka arhitektūras pieminekļa statusu.[1] Namā pastāvīgi pieejami 153 mākslas darbi no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājumiem. Tajā atrodas arī "Latgales glezniecības" ekspozīcija ar Franciska Varslavāna, Arvīda Egles, J. Bekatova, Nikolaja Breikša, S. Kreiča un V. Kalvāna darbiem.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ēku 19. gs. pēdējā ceturksnī uzcēla tirgotāju Vorobjovu ģimene, bet drīz pēc uzcelšanas tā tika nodota Rēzeknes pilsētas īpašumā. Ēkas telpās atradies gan skolotāju institūts, gan skola, tuberkolozes dispansers un kara komisariāts.

1995. gadā ēku ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu iegādājās Rēzeknes Mākslas koledža un uzsāka tajā atjaunošanas darbus.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Mākslas namam – valsts nozīme». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2017. gada 28. septembrī. Skatīts: 2012. gada 19. oktobrī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]