Remember a Day

Vikipēdijas lapa
Remember a Day
Remember a Day
Pink Floyd singls
no albuma A Saucerful of Secrets
A puse Let There Be More Light
B puse Remember a Day
Izdots 1968. gada 29. jūnijā
Formāts 7"
Ierakstīts 1967. gada oktobrī
Žanrs Psihodēliskais roks
Garums 4:33
Izdevējs Tower Records
Autors (i) Riks Raits
Producents (i) Normens Smits
Pink Floyd singlu hronoloģija


"It Would Be So Nice"
1968

"Let There Be More Light"
1968

"Point Me at the Sky"
1968
Alternatīvs vāka attēls

Remember a Day ir britu psihodēliskā roka grupas Pink Floyd singla Let There Be More Light B puse. Dziesma izdota arī kā otrais skaņdarbs grupas otrajā studijas albumā A Saucerful of Secrets.

Ieraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dziesma, kuru sarakstījis un iedziedājis grupas taustiņinstrumentālists Riks Raits, tika ierakstīta 1967. gada oktobrī De Lane Lea Studios, Londonā, Anglijā. Sesijās, kurās ierakstīta šī dziesma, ierakstītas arī albuma noslēdzošā dziesma Jugband Blues un trīs neizmantotas dziesmas - Vegetable Man, In the Beechwoods un John Latham.

Šī ir viena no pēdējām grupas dziesmām, kurās spēlē sākotnējais līderis Sids Barets - viņš izpilda slaidģitāras partiju.

"Es visu apguvu pašmācības ceļā un mana vienīgā grupa bija Pink Floyd. Es nepiedalījos Corporal Clegg ierakstā, bet spēlēju vienā Ričarda Raita dziesmā. Es aizmirsu tās nosaukumu, bet man bija jāspēlē slaidģitāra. Plati ir piemeklējušas dažas problēmas, bet tagad tā ir gandrīz pabeigta; EMI to vajadzētu izdot tuvākajā laikā. Šobrīd es lielāko daļu laika pavadu rakstot."

Sids Barets, 1968.

Singla versija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dziesma tika izdota reta singla Let There Be More Light B pusē, pirms tika izdots albums A Saucerful of Secrets. Dziesma kā singls nekad nav ticis izdots Apvienotajā Karalistē.

Mūziķu sastāvs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2008. gada koncertizpildījums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2008. gada 23. septembrī Deivids Gilmors televīzijas pārraidē Later... With Jools Holland šo dziesmu izpildīja kā piemiņu Rikam Raitam, kurš pirms astoņām dienām bija miris. Gilmors stāstīja, ka Raits esot apsolījis piedalīties šajā pārraidē kopā ar viņu, taču dažas nedēļas pirms tās Raits atsūtījis īsziņu, ka jūtās slikti un nevarēs piedalīties. Šis bija pirmais un pagaidām vienīgais Remember a Day koncertizpildījums. Gilmora grupā ietilpa Fils Manzanera, Gajs Prets, Džons Karins un Stīvs DiStansilao.