Rudus

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Rudus Oy
Tips Osakeyhtiö
Darbības joma celtniecības materiālu ražošana
Dibināts 1931. gads
Galvenais birojs Helsinki, Karogs: Somija Somija
Produkti betona izstrādājumi, televizori, ceļojumu autopiekabes
Mātes uzņēmums CRH plc
Mājaslapa www.rudus.fi

Rudus Oy ir Somijas uzņēmums, kura galvenā produkcija ir celtniecības materiāli. Tas piedāvā šķembas, drupināšanas un pārstrādes pakalpojumus, betona javu, betona izstrādājumus: pāļus, caurules u.c. Uzņēmums pieder Īrijas koncernam CRH plc. Galvenais birojs atrodas Helsinkos. Ir meitas uzņēmumi Igaunijā (AS Rudus), Latvijā (SIA Rudus) un Krievijā (ZAO Betomix LO).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1931. gadā tika dibināts uzņēmums Rudus Oy Ab, kas piegādāja šķembas Helsinkiem. 1939. gadā kaļķa ražošanas uzņēmums Lohjan Kalkkitehdas Oy ieguva vairākumu Rudus.

1958. Rudus pirmais Somijā palaida betona javas rūpnīcu. 1960. gados uzņēmums sāka ražot gatavos betona izstrādājumus.

1961. gadā Rudus apvienojās ar Lohjan Kalkkitehdas Oy, turpinot darboties Lohja otrajā grupā. 1970. gadu sākumā Rudus rīcībā bija 9 betona ražotnes.

1990. gadā Lohja apvienojās ar Oy Wärtsilä Ab, jauno kompāniju nosaucot par Metra Oy Ab. Pēc apvienošanās Metra pamazām atteicās no visām bijušās Lohja nozarēm. 1993. gadā daļa betona nozares nonāca uzņēmuma Rudus Lohja Oy Ab pārziņā. 1994. gadā, pēc tam, kad daļu bijušās Lohja biznesa nodeva Partek rīcībā, tika izveidots uzņēmums Lohja Abetoni Oy, kas 2002. gadā mainīju nosaukumu uz Abetoni Oy. 2003. gadā Lohja Rudus ieguva visu Abetoni kapitālu.

2008. gadā Rudus Lohja Oy Ab tika pārsaukts par Rudus Oy; Abetoni Oy tika pārsaukts par Rudus Betonituote Oy

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]