Statiskais tīklojums

Vikipēdijas lapa

Statiskais tīklojums (angļu: Static Mesh) ir daudzstūru tīklojumi, kam ir galvenā loma daudzu spēļu dziņu arhitektūrā, ieskaitot Unreal Engine, Source un Unity. Vārds "statisks” atsaucas tikai uz faktu, ka statisko tīklojumu formas nevar tikt izmainītas, bet reāllaikā tie var tikt pārvietoti, un tiem var tikt mainīts izmērs un izskats. Ar statiskajiem tīklojumiem var izveidot vairāk sarežģītu formu nekā CSG (Constructive solid geometry), un ar tiem var ātrāk renderēt pa trijstūri.

Raksturlielumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Statiskais tīklojums satur informāciju par tā formu (virsotnes, robežas un malas), norādījumus par struktūrām, kas jāizmanto, un, ja nepieciešams, sadursmes modeli (skat. vienkāršas sadursmes sadaļu zemāk)

Sadursme[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iedala 3 veidus, kā statiskais tīklojums var sadurties:

  • Sadursmes nav: Statiskais tīklojums uzstādīts tā, lai neko citu nebloķētu. To bieži izmanto mazām dekorācijām, piemēram, mauriņam.
  • Sadursme pa daudzstūri (noklusējums): atsevišķi daudzstūri saduras ar spēles objektiem. Katrs materiāls (citiem vārdiem, katra daļa no statiskā tīklojuma, izmantojot atsevišķas struktūras) var tikt iestatīts, lai sadurtos vai nesadurtos neatkarīgi no pārējā. Priekšrocība šai metodei ir tā, ka daļa no statiskā tīklojuma var sadurties, taču otra ne. (pazīstams piemērs: koka stumbrs saduras, bet tā lapas nesaduras). Šīs metodes trūkums ir, ka pie sarežģītiem statiskajiem tīklojumiem apstrādes jauda var krietni samazināties.
  • Vienkārša sadursme: Pats statiskais tīklojums nesaduras, bet tam ir iebūvēti bloķēšanas apjomi, kas saduras. Parasti bloķēšanas apjomiem ir vienkāršāka forma kā statiskajiem tīklojumiem, tāpēc tiem ir ātrāks sadursmes aprēķins.

Strukturēšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lai gan statiskajiem tīklojumiem ir iebūvēta informācija par izmantojamajām struktūrām, tā var tikt manipulēta, pievienojot jaunu izskatu statiskā tīklojuma iestatījumos. Kā alternatīva var būt statiskā tīklojuma pārveidošana, lai tas izmantotu dažādas struktūras kā noklusējumu.

Pielietojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Plānos statiskie tīklojumi ir ļoti populāri. Tie tiek izmantoti visam, taču vairāk kam sarežģītam nevis vienkāršam (kuram vairāk izmanto CSG) arhitektūrā vai reljefā. Papildus statiskie tīklojumi var attēlot citus objektus, ieskaitot ieroču šāviņus un iznīcinātus transportlīdzekļus. Bieži pēc renderētām spēļu īsfilmām, kurās, piemēram, ir iznīcināts tanks, tanka korpuss tiks pievienots kā statiskais tīklojums pašā spēlē.