The Hobos

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
The Hobos
The hobos.jpg
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Latvija Liepāja, Latvija
Žanri pops, roks
Darbības gadi 1999-pašlaik
Izdevēji Platforma Records
Mājaslapa hobos.lv
thehobos.com
Dalībnieki
Rolands Ūdris
Mārtiņš Burkevics
Egons Kronbergs
Vilnis Krieviņš

The Hobos ir 1999. gada janvārī dibināta latviešu mūzikas grupa.

Visi četri The Hobos dalībnieki nāk no Liepājas, taču savu karjeru grupa aizsāka Rīgā. 1999. gada janvāra beigās, dibināšanas mēnesī, savu pirmo koncertu The Hobos sniedza kafejnīcā Ai, Karamba, kas mecenātiski atļāva grupai uzstāties, bet nedodot nekādu atlīdzību. Koncerta nejaušs novērotājs bija arī kāds no grupas "Prāta Vētra" dalībniekiem, kas The Hobos uzstāšanās laikā pusdienojis iepriekšminētajā kafejnīcā. Tika pieaicināti arī pārējie grupas "Prāta Vētra" dalībnieki, kas galu galā izvērsās par improvizētu pasākumu ar galdu iznešanu uz ielas.

Pirmais albums ar nosaukumu "Numbvision", kas iznāca 1999. gada decembrī, guva lielus panākumus un iemantoja Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas titulu “Labākais pop & rock albums ‘99”. Uzfilmētais klips dziesmai "Christian (I'm gonna be)" ieguva arī 2000. gada labākā Latvijas videoklipa balvu.

Arī otrais albums "Perfect Solution", kas iznāca 2001. gadā, un trešais albums "Flashback Mornings", kas iznāca 2002. gadā, atzīmējās Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas vēsturē, iegūstot attiecīgi 2001. un 2002. gada labākā rock albuma balvu. Atsevišķu balvu ("labākā rock dziesma") 2002. gadā ieguva arī dziesma "Flying away" no albuma "Flashback Mornings".

Ceturtais albums Radio Jah Jah iznāca 2004. gadā un tika veidots atzīmējot grupas pastāvēšanas piekto gadu. Albums sastāv no 2 diskiem, no kuriem pirmais ietver grupas oriģinālkompozīcijas, bet otrajā iekļautas dažādu populāru dziesmu kaverversijas.


Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vāciņš Gads Nosaukums
Numbvision.jpg 1999 Numbvision
Perfect solution.jpg 2001 Perfect Solution
Flashback mornings.jpg 2002 Flashback Mornings
Radio jah jah.jpg 2004 Radio Jah Jah

Grupas dalībnieki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]