Ugunsgrēks

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis raksts ir par nekontrolējamu uguns izplatīšanos. Par seriālu skatīt rakstu UgunsGrēks.
Meža ugunsgrēks.

Ugunsgrēks ir nevēlama un nekontrolējama uguns izplatīšanās, kuras rezultātā var būt cilvēku un dzīvnieku upuri, kā arī sadeg un iet bojā materiālās vertības. Bieži vien notiek mežu ugunsgrēki, kad aizdegās mežs, un tiek apdraudētas cilvēku un meža iemītnieku dzīvības. Mežu ugunsgrēku cēloņi var būt dabiska aizdegšanās no zibens vai arī cilvēku darbības rezultātā.

Lai novērstu ugunsgrēka izcelšanos, tiek ievēroti dažādi drošības pasākumi. Uguns lietošanai tiek izveidotas speciālas vietas: ugunskuri, pavardi, krāsnis u.c., kurās uguns tiek norobežota no degošām vielām. Degšanas laikā uguns tiek uzraudzīta, lai tā nenodzistu un arī lai tā neaizdedzinātu apkārtējos priekšmetus.

Ugunsgrēku dzēšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ugunsgrēku dzēšanai ir noorganizētas specialās ugunsdzēsēju vienības, kuras ir gatavas likvidēt jebkādus ugunsgrēkus, kā arī glābt cilvēku dzīvības un materiālās vērtības. Ugunsgrēku dzēšanai tiek lietots ūdens vai citas liesmu slāpējošas vielas. Ir izstrādāti speciāli ugunsdzēšamie aparāti. To klātbūtne ir nepieciešama visās ugunsbīstamās vietās.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]