Valērijs Šarovs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Valērijs Šarovs
Валерий Юрьевич Шаров
Personīgā informācija
Dzimis 1953. gada 26. decembrī
Maskava, Karogs: Padomju Savienība PSRS (tagad Karogs: Krievija Krievija)
Miris 2014. gada 26. novembrī (60 gadi)
Maskava, Karogs: Krievija Krievija
Tautība krievs
Bērni 3
Augstskola Gorkijas valsts universitāte, Maskavas valsts universitāte
Kosmonauta informācija
kosmonauts
Kosmosā pavadītais laiks nav lidojis kosmosā
Iesaukums 1990. gads

Valērijs Šarovs (Валерий Юрьевич Шаров; dzimis 1953. gada 26. decembrī, miris 2014. gada 26. novembrī) bija PSRS un Krievijas žurnālists; gatavojies kā kosmonauts, bet nav lidojis kosmosā.

1976. gadā Šarovs absolvēja Gorkijas valsts universitātes bioloģijas fakultāti specialitātē "Cilvēka un dzīvnieku fizioloģija un bioķīmija". Sāka strādāt Maskavas ārstu uzlabošanas centrālajā institūtā. 1979. gadā viņš strādāja Viskrievijas aklo biedrības Speciālajā konstruktoru birojā. No 1980. līdz 1982. gadam bija laikraksta "Maskavas universitāte" korespondents. 1982. gadā Šarovs pabeidza Maskavas valsts universitātes žurnālistikas fakultāti. Sāka strādāt Maskavas valsts universitātes Fiziskās audzināšanas un sporta katedrā par laborantu. 1984. gadā bija Maskavas valsts universitātes Fiziskās audzināšanas un sporta katedras pasniedzējs. 1984. gadā Šarovs kļuva par Ļiteraturnaja gazeta zinātnes nodaļas korespondentu.

1989. gadā Valērijs Šarovs piedalījās programmā "Kosmoss bērniem". 1989. gada decembrī izgāja sākotnējo medicīnisko apskati kosmonautu atlasei. 1990. gada 11. maijā viņš tika ieskaitīts kosmonautu sagatavošanas grupā. 1992. gada 7. februārī Šarovam piešķirta kvalifikācija "kosmonauts—pētnieks". Kā stāstījis Šarovs, 1980. gadu beigās Japānas televīzijas un radio raidorganizācija TBS nopirka vietu PSRS kosmosa kuģī, un 1989. gadā kosmiskajam lidojumam sāka gatavoties japāņu žurnālisti Tojohiro Akijama un Rioko Kikuči. Padomju žurnālisti ar to nebija apmierināti, jo vēlējās būt pirmie žurnālisti kosmosā. No valsts vadītāja Mihaila Gorbačova tika panāks, ka atlasīja vairākus žurnālistus, to skaitā arī Valēriju Šarovu. Šī gatavošanās kosmiskajam lidojumam notika laikā, kad sagruva Padomju Savienība. Valstī notika milzīgas pārmaiņas, un kosmonautika tika atstāta novārtā. Krievu žurnālistu kosmonautu grupa tika izformēta, bet japānis Tojohiro Akijama veiksmīgi veica lidojumu kosmosā 1990. gada decembrī.[1]

1992. gadā Šarovs kļuva par Ļiteraturnaja gazeta ārštata korespondentu. No 1996. gada viņš bija sabiedriskās apvienības "Tālo Austrumu informācijas centrs". No 1999. gada Šarovs darbojās Maskavā kā neatkrīgais žurnālists.

Miris 2014. gada 26. novembrī.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]