Valkas sporta biedrība

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Valkas Sporta Biedrība (V.S.B.) bija 1922. gada vasarā Valkā dibināta biedrība, kura savu darbību veica visā Latvijā, bet tās valde atradās Valkā, Rīgas ielā 41. V.S.B. mērķis bija veicināt fizisko un garīgo attīstību kā starp saviem biedriem, tā vispārīgi. Ar savu garu, ar savu paraugu un darbu veicināt latviešu tautas atdzimšanu, augšanu un spēku briedumu, sekmēt nacionālās Latvijas un latviskās kultūras tapšanu.

Lai popularizētu sportu, Valkas Sporta Biedrība vairāk kārt organizēja sporta propagandas pasākumus. Viens no tiem bija 1924. gadā rīkotie sporta svētki, kuros piedalījās ne tikai vietējie, bet arī sportisti no Rīgas. Šajos svētkos aktīvi piedalījās arī vietējā vidusskola un Kara Apriņķa Pārvalde. Pierādot savu aktīvo darbību, biedrība šā paša gada ziemā sāka ierīkot slidotavu un 1926. gadā biedrībai piešķīra zemi sporta laukuma ierīkošanai. Tā kā V.S.B. viena no sekcijām bija tūrisms, tad 1933. gadā Valkas Sporta Biedrības valde ar Zemkopības Ministrijas Mežu departamentu noslēdza nomas līgumu uz 24 gadiem par 1,03 ha liela zemes gabala nomu Gaujas krastā pie Zīles. Uz šīs zemes, kurai tika dots nosaukums „Gaujas kalns”, tika uzcelta tūristu mītne.

Viens no pēdējiem Valkas Sporta Biedrības rīkotajiem pasākumiem bija 1937. gadā tās 15 darbības gadu atceres pasākums ar sportistu parādi, vieglatlētikas sacensībām un apbalvošanu. Pasākumā tika veikts darbības pārskats un rādīti Latvijas vingrotāju biedrības rīku vingrojumu priekšnesumi. Svētku noskaņai varēja dabūt mielastu un izpriecāties svētku ballē.

V.S.B. kopumā darbojās 10 sekcijas: futbola, šaha, tenisa, velosekcija jeb riteņbraukšanas, ziemas sporta jeb slēpošanas, vieglatlētikas, sporta spēļu, tūrisma, zvejnieku — makšķernieku sporta un galda tenisa. Gandrīz visu biedrības pastāvēšanas laiku no 1924. — 1938. gada 14. decembrim, kad V.S.B. tika apvienota kopā ar Alūksnes sporta biedrību biedrībā 7. Valkas aizsargu sporta klubs tās priekšnieks bija Bernhards Zutis, kas pēc profesijas agrāk bija vienkāršs tirgotājs.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]