Brīdinājums! Par [{{{url}}} izmaiņām] rakstā [[{{{raksts}}}]]. Turpmākajiem eksperimentiem lūdzam izmantot smilšu kasti. Citur veiktie eksperimenti tiek dzēsti un to autors pēc dalībnieku uzvedības noteikumiemuz laiku bloķēts! Ja vēlies uzzināt vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Brīdinājums! Par rakstu [[{{{1}}}]]. Turpmākajiem eksperimentiem lūdzam izmantot smilšu kasti. Citur veiktie eksperimenti tiek dzēsti un to autors pēc dalībnieku uzvedības noteikumiemuz laiku bloķēts! Ja vēlies uzzināt vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Brīdinājums! Par rakstiem [[{{{1}}}]] un [[{{{2}}}]]. Turpmākajiem eksperimentiem lūdzam izmantot smilšu kasti. Citur veiktie eksperimenti tiek dzēsti un to autors pēc dalībnieku uzvedības noteikumiemuz laiku bloķēts! Ja vēlies uzzināt vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Brīdinājums! Vikipēdijā ir kategoriski aizliegts ievietot rakstus svešvalodā, jo tie parasti izskatās pēc eksperimenta, kas pēc dalībnieku uzvedības noteikumiem tiek ātri dzēsti. Ja vēlies kaut ko uzrakstīt svešvalodā, tad dari to kopējā vai arī savā personīgajā smilšu kastē, kur tos neviens neaiztiks. Ievietojot Vikipēdijā rakstus svešvalodā vairākas reizes tu tiksi bloķēts. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Brīdinājums! Mašīntulkojumu ievietošana Vikipēdijā nav vēlama sliktās, grūti uztveramās valodas dēļ. Ja vēlies kaut ko iztulkot automātiski, tad dari to smilšu kastē, sakārto to labā valodā saviem vārdiem un tikai tad izveido rakstu. Par mašīntulkojumu vairākkārtēju ievietošanu tu vari tikt bloķēts, bet mašīntulkojumi tiks ātri izdzēsti. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Brīdinājums!
Vikipēdijā nedrīkst ievietot ar autortiesībām aizsargātu tekstu, tas nozīmē, ka jāraksta paša vārdiem. Par atkārtotu tekstu ievietošanu, kurus aizsargā autortiesības, dalībnieks pēc dalībnieku uzvedības noteikumiemuz laiku tiek bloķēts! Ja vēlies uzzināt vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Brīdinājums! Neadekvāta uzvedība Vikipēdijā nav atļauta un tiek sodīta. Saskaņā ar dalībnieku uzvedības noteikumiem, aizliegts jebkādā veidā apzināti morāli aizskart citus dalībniekus. Šis aizskārums var izpausties kā rupju, necieņas pilnu komentāru adresēšana, apmelošana, tendencioza attieksme u.c. Pēc atkārtota pārkāpuma tu nekavējoties tiksi bloķēts uz laiku, kas nav mazāks par vienu nedēļu. Paldies.
Pēdējais brīdinājums! Tu vairākkārtīgi esi pārkāpis Vikipēdijas dalībnieku uzvedības noteikumus! Šī noteikumu pārkāpšana var izpausties kā rakstu pilnīga vai daļēja dzēšana, rupjību vai nepatiesas informācijas ievietošana, mašīntulkojumu, rakstu ievietošana svešvalodā u.c. darbības, kas var tikt definētas arī kā vandalisms. Šis ir Tavs pēdējais brīdinājums. Pēc nākamā jebkāda veida pārkāpuma Vikipēdijā Tu nekavējoties tiksi bloķēts un Tev būs liegta iespēja labot rakstus!
Jūs Vikipēdijā ievietojāt (raksts: Vikipēdija) ar autortiesībām aizsargātu materiālu no tīmekļa vietnes wikipedia.org ([1]). Jūsu devums tika dzēsts.
Lūgums atcerēties, ka Vikipēdijā un citās publiskās tīmekļa vietnēs internetā nedrīkst ievietot materiālus, kas ir aizsargāti ar autortiesībām, ja Jums nepieder tiesības publicēt šo materiālu. Autortiesības var attiekties ne vien uz attēliem, skaņas un video ierakstiem, bet arī tekstu un atsevišķiem teksta fragmentiem.
Vikipēdijā, atkārtoti ievietojot ar autortiesībām aizsargātus materiālus, Jūs varat tikt bloķēts uz laiku, kas nav mazāks par vienu nedēļu. Tāpat arī par ar autortiesībām aizsargātu materiālu izplatīšanu Vikipēdijā vai citās tīmekļa vietnēs bez autora piekrišanas var iestāties administratīvā atbildība vai kriminālatbildība pēc Administratīvā pārkāpumu kodeksa 155.8 panta (Nelikumīgas darbības ar autortiesību un blakustiesību objektiem), Kriminālkodeksa 148. panta (Autortiesību un blakustiesību pārkāpšana) un 149. panta (Nelikumīgas darbības ar autortiesību un blakustiesību objektiem).
No šāda veida gadījumiem var izvairīties, piemēram, pārrakstot tekstu saviem vārdiem vai tulkojot rakstus no citām Vikipēdijām. Ja vēlies uzzināt vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Ja Jūs uzskatāt, ka autortiesības neesat pārkāpis, varat sazināties ar kādu Vikipēdijas administratoru vai par to paziņot raksta diskusiju lapā. Paldies par izrādīto vēlmi darboties Vikipēdijā!
Jūsu ievietotā informācija rakstā Vikipēdija ir dzēsta!
Ievietot kāda cilvēka personiskos datus Vikipēdijā ir aizliegts, it īpaši, ja šie dati ir apmelojumi un aizskar cilvēka godu un cieņu. Pēc Vikipēdijas dalībnieku uzvedības noteikumiem atkārtota pārkāpuma gadījumā Jūs tiksiet bloķēts uz laiku, kas nav mazāks par vienu nedēļu!
Ņemiet vērā, ka neslavas celšana un personu apmelojošu izteicienu ievietošana Vikipēdijā (un tāpat arī citās publiskajās tīmekļa vietnēs) ir uzskatāma arī par noziedzīgu nodarījumu, par ko var iestāties kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 157. panta (Neslavas celšana). Vikipēdijas administratori un citi dalībnieki ir tiesīgi ziņot par šāda veida pārkāpumiem.
Dažādus jautājumus ir iespējams uzdot ikvienam Vikipēdijas dalībniekam kopienas portālā vai katram dalībniekam personiski dalībnieka diskusiju lapā.
Eksperimentus veic tikaismilšu kastē. Nedari to ne savā dalībnieka lapā, ne šajā diskusiju lapā! Ja vajadzīga pašam sava smilšu kaste, izveido to, nospiežot →šeit←!
Diskusiju lapās lūgums parakstīties ar 4 tildēm (~~~~) vai rīku joslā nospiest pogu . Paldies.
Sveiks(a) Diskusiju veidnes! Kādam no latviešu Vikipēdijas dalībniekiem ir radusies pārliecība, ka Tu esi students, kam ir dots uzdevums uzrakstīt rakstu Vikipēdijā, lai iegūtu atzīmi vai citu ar mācību procesu saistītu novērtējumu.
ŅEM VĒRĀ, KA:
Vikipēdija ir brīva enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru var lasīt un rediģēt ikviens. Tomēr tas nenozīmē, ka šeit var rakstīt jebko. Rakstiem un to saturam jāatbilst noteiktiem standartiem. Esejām, referātiem un saviem pētījumiem šeit nav vietas.
Vikipēdijās darbojas cilvēki, kuri bez materiālas vai cita veida atlīdzības brīvajā laikā dod savu pienesumu brīvajā enciklopēdijā. Viņiem nav pienākuma ne labot Tevis pieļautās kļūdas, ne arī ļaut Tev veidot nekvalitatīvus rakstus.
KĀ LABĀK RĪKOTIES?
Vikipēdijai ir sava specifika, kuru nevar apgūt pāris minūtēs. Ja vēlies sasniegt labus rezultātus, sāc darbu laicīgi!
Velti pāris stundas sava laika Vikipēdijas caurskatīšanai. Iepazīsties ar to, kā tiek pasniegta informācija, kāds ir tās saturs un noformējums. Paskaties lapu kodu (poga "Rediģēt"). Īpaši ieteicams apskatīt rakstus, kuri atzīti par vērtīgiem un labiem.
Izvēlies darbu, ko vari paveikt! Ideāls raksta apjoms iesācējam ir dažas labi noformētas rindkopas, kurās pateikts svarīgākais par tēmu.
Izvēlies tēmu, ko pārzini! Tas var būt gan kaut kas saistīts ar Tavu studiju tēmu, gan kas kas cits — sports, teātris, ģeogrāfija, medicīna, mūzika, politika...
Pārbaudi, vai raksts par izvēlēto tēmu jau nav ievietots Vikipēdijā (ar līdzīgu nosaukumu vai kā cita raksta daļa).
Pārbaudi, vai raksts par Tevis izvēlēto tēmu nav kādā no citu Tev zināmu valodu Vikipēdijām. Tulkot rakstus ir labs stils!
Pārliecinies, ka Tavā rīcībā ir vairāk kā viens avots par izvēlēto tēmu! No vienas grāmatas (lai arī tā ir pasniedzēja mīļākā grāmata vai viņš pats to ir sarakstījis) ņemta informācija enciklopēdiskam rakstam nederēs!
Tu vari uzdot jautājumus savā diskusiju lapā vai tā dalībnieka diskusiju lapā, kurš jaucas tavā darbā. Tev, ļoti iespējams, palīdzēs.
Pastāsti kāds ir tavs mērķis (kas uzdots, ko vēlies panākt), lai citiem būtu vieglāk Tev palīdzēt.
Neuztraucies, ja raksta sākumā parādās uzlabošanas veidnes. Tas ir normāli! Citi dalībnieki Tev palīdz un norāda uz to, kas nav pareizi. Nedzēs uzlabošanas veidnes, pirms trūkumi ir novērsti!
Diskusiju lapās lūgums parakstīties ar 4 tildēm (~~~~) vai rīku joslā nospiest pogu . Paldies.
P.S. Ja neesi students, kas šeit ieradies, lai izveidotu rakstu atzīmei, aizvieto diskusiju lapā veidni {{Sveiciens studentam}} ar {{Sveiciena teksts}} un pieņem mūsu atvainošanos!
Esi sveicināts manā diskusiju lapā. Ja Tev rodas kādi jautājumi, ierosinājumi vai vienkārši vēlies izteikt savas domas/kritiku par manu darbu vai jebkuru citu tēmu, kas var būt arī nesaistīta ar Vikipēdiju, tad droši raksti.
Jaunus komentārus, lūdzu, pievieno lapas apakšā.
Lūdzu, paraksti savus komentārus ar četrām tildēm (~~~~) vai nospiežot pogu rīku joslā. Paldies!
Don't speak Latvian?No problem! Feel free to leave Your message below. Thank You.
Šī ir Vikipēdijas latviešu valodā dalībnieka [[Dalībnieks:|{{{lietotājs}}}]] diskusiju lapa.
Esi sveicināts manā diskusiju lapā. Ja Tev rodas kādi jautājumi, ierosinājumi vai vienkārši vēlies izteikt savas domas/kritiku par manu darbu vai jebkuru citu tēmu, kas var būt arī nesaistīta ar Vikipēdiju, tad droši raksti.
Don't understand Latvian? Feel free to leave Your message below. I would appreciate if you would do it in English as I understand it better than any other foreign language.
If you are here to spam a request for translation, please read this.
Esi pieklājīgs un prātīgs savos izteicienos. Vikipēdijas administrācija var dzēst rupjus un aizskarošus komentārus.
Aizrādījums! Priecājamies, ka eksperimentē ar Vikipēdiju! Tavs eksperiments izdevās. Lūdzu, izmanto smilšu kasti turpmākajiem eksperimentiem, jo citur veiktie eksperimenti pēc dalībnieku uzvedības noteikumiem tiek ātri dzēsti. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Neliels aizrādījums! Ļoti priecājamies, ka eksperimentē ar Vikipēdiju. Tavs eksperiments izdevās un tagad ir pārveidots par īsu aizmetni. Lūdzu, izmanto smilšu kasti turpmākajiem eksperimentiem, jo citur veiktie eksperimenti pēc dalībnieku uzvedības noteikumiem tiek ātri dzēsti. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Neliels aizrādījums! Lūdzu, neizmanto automātiskās tulkošanas programmas, jo teksts kļūst visai neveikls un vietām grūti uztverams. Ja vēlies kaut ko iztulkot automātiski, tad dari to smilšu kastē, sakārto to normālā valodā saviem vārdiem un tad pārcel uz normālu rakstu, jo mašīntulkojumi parasti izskatās pēc eksperimenta, kas pēc dalībnieku uzvedības noteikumiem tiek ātri dzēsti. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par iespējām darboties Vikipēdijā, iepazīsties ar svarīgāko pamatinformāciju. Paldies!
Paldies par ieguldījumu Vikipēdijā latviešu valodā! Iesakām piereģistrēt savu lietotājvārdu, jo tad būs vieglāk sekot līdzi gan savam, gan citu dalībnieku devumam un citiem dalībniekiem būs vieglāk ar tevi sazināties. Tāpat arī būs pieejamas citas reģistrēto dalībnieku privilēģijas: attēlu augšupielāde, lapu pārvietošana un daļēji aizsargāto lapu labošana.
Informācija! Paldies par ieguldījumu rakstā [[{{{1}}}]]. Rakstiem ir jāatbilst Vikipēdijas noteikumiem un standartiem, tādēļ iesakām iepazīties ar svarīgāko pamatinformāciju un citām pamācībām.
Neskaidrību gadījumā ir pieejama īsa lietošanas pamācība, kurā ir atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem, kas rodas darba procesā.
Pārējos jautājumus ir iespējams uzdot visiem Vikipēdijas lietotājiem kopienas portālā vai katram lietotājam personiski lietotāja diskusiju lapā. Paldies.
Informācija! Paldies par ieguldījumu rakstos [[{{{1}}}]] un [[{{{2}}}]]. Rakstiem ir jāatbilst Vikipēdijas noteikumiem un standartiem, tādēļ iesakām iepazīties ar svarīgāko pamatinformāciju un citām pamācībām.
Neskaidrību gadījumā ir pieejama īsa lietošanas pamācība, kurā ir atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem, kas rodas darba procesā.
Pārējos jautājumus ir iespējams uzdot visiem Vikipēdijas lietotājiem kopienas portālā vai katram lietotājam personiski lietotāja diskusiju lapā. Paldies.
Ieteikums! Paldies par ieguldījumu latviešu valodas Vikipēdijā. Lūgums, veicot nelielas izmaiņas, izmantot pogu "Parādīt pirmskatu" un rakstu saglabāt retāk. Tā būs ērtāk orientēties raksta izmaiņu statistikā un tā lieki netiks piesārņota. Iesakām arī piereģistrēt savu lietotājvārdu, jo tad būs vieglāk sekot līdzi gan savam, gan citu dalībnieku devumam un citiem dalībniekiem būs vieglāk ar tevi sazināties. Paldies.
Ieteikums! Paldies par ieguldījumu latviešu valodas Vikipēdijā. Lūgums, veicot nelielas izmaiņas, izmantot pogu "Rādīt pirmskatu" un rakstu saglabāt retāk. Tā būs ērtāk orientēties raksta izmaiņu statistikā un tā lieki netiks piesārņota. Paldies.
Ieteikums! Paldies par ieguldījumu latviešu valodas Vikipēdijā. Šajā vikipēdijā ir pieņemts īpašvārdus, mūzikas žanrus, gleznu un filmu nosaukumus atveidot latviešu valodā.
Papildu informācijai skatīt: Īpašvārdu atveidošana un Vikipēdija:Mūzikas žanru tulkojumi.
Ja atveidošana kādu iemeslu dēļ nav iespējama, īpašvārdu gadījumā vēlams raksta sākumā ielikt šādu tekstu: {{atveidošana}}. Paldies par sapratni!
Labdien! Lūgums turpmāk, veidojot navigācijas veidnes, izmantot hlist (horizontālā saraksta) opciju. Tas uzlabo semantisko jēgu un šādi tiek korekti izmantots HTML marķējums katram saraksta elementam.
Lai izmantotu hlist opciju veidnes kodā jāiekļauj šāds kods:
|bodyclass=hlist (var izmantot arī |listclass=hlist, tomēr tad hlist opcija nedarbosies citās veidnes daļās, piemēram, below, title parametrā)
un katra saraksta elementus noformēt ar aizzīmētu sarakstu.
Piemēri
{{Navbox
| bodyclass = hlist
| above =
* saraksta pirmais elements
* saraksta otrais elements
* saraksta trešais elements
| group1 = Pirmā grupa
| list1 =
* saraksta pirmais elements
* saraksta otrais elements
* saraksta trešais elements
}}
saraksta pirmais elements
saraksta otrais elements
saraksta trešais elements
Pirmā grupa
saraksta pirmais elements
saraksta otrais elements
saraksta trešais elements
Jāatceras, ka aizzīmētajā sarakstā ir jāiekļauj arī pirmais elements, citādi tas netiks korekti attēlots (tiks uztverts par atsevišķu sarakstu)
{{Navbox
| bodyclass = hlist
| above =
saraksta pirmais elements
* saraksta otrais elements
* saraksta trešais elements
| group1 = Pirmā grupa
| list1 =
saraksta pirmais elements
* saraksta otrais elements
* saraksta trešais elements
}}
saraksta pirmais elements
saraksta otrais elements
saraksta trešais elements
Pirmā grupa
saraksta pirmais elements
saraksta otrais elements
saraksta trešais elements
Lai pie viena parametra izveidotu vairākus sarakstus, tos jāatdala ar tukšu rindiņu.
{{Navbox
| bodyclass = hlist
| above =
* saraksta pirmais elements
* saraksta otrais elements
* saraksta trešais elements
* saraksta ceturtais elements
* saraksta piektais elements
| group1 = Pirmā grupa
| list1 =
* saraksta pirmais elements
* saraksta otrais elements
* saraksta trešais elements
* saraksta ceturtais elements
* saraksta piektais elements
}}
Informācija! Paldies par ieguldījumu latviešu valodas Vikipēdijā.
Attēlam, ko Tu augšupielādēji, nav norādīts autortiesību statuss un/vai izcelsmes avots. Lūgums norādīt attēla licenci (pieejamās licences skatīt šajā kategorijā) un attēla izcelsmes avotu (piemēram, interneta saiti).
Atgādinām, ka attēli bez norādītas izcelsmes vai licences, kā arī ar autortiesībām aizsargāti attēli, tiek dzēsti. Papildu informācijai skatīt: Attēlu autortiesības. Atkārtota pārkāpuma gadījumā dalībnieks var tikt bloķēts uz laiku, kas nav mazāks par vienu nedēļu.
Neskaidrību gadījumā jautājumus var uzdot tepat diskusijā.
Sveicināts, Vikipēdijas redaktor! Viss attīstās un nestāv uz vietas, arī Vikipēdija. Vikipēdijā tagad darbojas Vikidatu sistēma. Tas nozīmē, ka mēs starpviki saites uz citām Vikipēdijām rakstos vairs neliekam, bet starpviki saišu likšana notiek tīmekļa vietnē wikidata.org. Tur var atrast arī palīdzību latviešu valodā par jauno starpviki saišu likšanas kārtību. Veiksmi Vikipēdijas papildināšanā!
Svarīgi! Saistībā ar tevis veiktajām izmaiņām rakstā [[{{{1}}}]]. Lūgums iepazīties ar svarīgāko pamatinformāciju, kas noteikti jāzin, uzsākot darbu Vikipēdijā!