Pāriet uz saturu

Vills Čempions

Vikipēdijas lapa
Vills Čempions
Vills Čempions izpildot Viva la Vida 2021. gadā.
Galvenā informācija
Dzimis Viljams Īlans Čempions
1978. gada 31. jūlijā (45 gadi)
Sauthemptona, Anglija, Apvienotā Karaliste
Žanri rokmūzika, alternatīvais roks
Instrumenti bungas, balss, klavieres, vijole, ģitāra, basģitāra
Darbības gadi 1998—pašlaik
Paraksts

Nezināma vērtība "Paraksts"

Viljams "Vills" Īlans Čempions (angļu: William "Will" Elan Champion) ir bundzinieks un vokālists grupā Coldplay.

Dzīves sākumposms

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vills Čempions ir dzimis Sauthemptonā, Anglijā. Viņa tēvs bija arheoloģijas profesors vietējā universitātē. Jaunībā viņš iespaidojās no īru tautas mūzikas. Viņš uzauga spēlējot ģitāru, bet viņš mācēja spēlēt arī basģitāru, klavieres. Pirms pievienošanās Coldplay, viņš spēlēja grupā Fat Hamster. No visiem dalībniekiem Čempions grupai pievienojās pēdējais. Sākotnēji viņš neprata spēlēt bungas, taču ātri vien tās apguva.

2004. gadā Čempions kopā ar Gaju Berimenu no Coldplay un kā viesmāksliniekam palīdzot a-ha taustiņinstrumentālistam Magnem Furuholmenam, ierakstīja albumu Past Perfect Future Tense.

Čempions arī piedalījās kā viesaktieris viena no Red Wedding mūziķiem lomā seriāla "Troņu Spēle" epizodē "Rains of Castamere", kas tika rādīta HBO televīzijā 2013. gada 2. jūnijā.[1]

Privātā dzīve

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vills bija pirmais Coldplay dalībnieks, kas apprecējās. Viņš apprecēja Marianu Darku. Kāzas notika 2003. gadā. Viņu pirmais bērns, meitene Eva nāca pasaulē 2006. gada 28. aprīlī. 2008. gada 7. maijā pasaulē nāca dvīņi Džuno un Rekss.

  1. https://www.bbc.co.uk/programmes/articles/43SWgCzfG0sYr6CctS3dsxZ/ed-sheeran-to-coldplay-every-band-who-has-starred-in-game-of-thrones

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]