Ātruma slāpētājs

Vikipēdijas lapa
Ātruma slāpētājs no asfalta
Ātruma slāpētājs no gumijas

Ātruma slāpētājs (neoficiālais termins "guļošais policists") ir transportlīdzekļa ātruma samazināšanas elements, kas ir viens no satiksmes nomierināšanas veidiem. Šis termins atnāca no Anglijas, un sākotnēji to sauca par "guļošo policistu".[nepieciešama atsauce] Parasti tas ir pacēlums uz brauktuves.

Pirmoreiz ātruma slāpētājus sāka izmantot ASV 20. gadsimta sākumā, lai piespiedu kārtā samazinātu automašīnu ātrumu bīstamos ceļu posmos. Tajā laikā Amerikas Savienotajās Valstīs notika strauja un masveida motorizācija, un lauksaimnieki, kuru nekustamais īpašums atradās blakus autoceļiem, bija ļoti noraizējušies par mājlopu drošību, kas bieži mēdza nokļūt zem garāmbraucošo automašīnu riteņiem. Visbiežāk slāpētājus ierīkoja dzīvojamos rajonos vai pie gājēju pārejām utt.

Darbības princips ir tāds, ka, šķērsojot slāpētāju lielā ātrumā, automašīnas balstiekārtā notiek spēcīgs trieciens. Šāda trīce noved pie dažādu transportlīdzekļa sastāvdaļu pakāpeniskas sabojāšanās: statņi, lodīšu savienojumi, riteņu gultņi, stūres stieņu gali un citi. Lai nesaīsinātu tuvākā remonta termiņu, autovadītāji bija spiesti nepārsniegt noteikto ātrumu.