Pāriet uz saturu

Čārlzs Sperdžens

Vikipēdijas lapa
Čārlzs Hedons Sperdžens
Charles Haddon Spurgeon
Čārlzs Hedons Sperdžens
Personīgā informācija
Dzimis 1834. gada 19. jūnijā
Kelvedona, Eseksa, Anglija
Miris 1892. gada 31. janvārī (57 gadi)
Mentona, Francija
Tautība Britu
Nodarbošanās Mācītājs, autors

Čārlzs Hedons Sperdžens (1834. gada 19. jūnijs — 1892. gada 31. janvāris) bija britu Reformātu Baptistu sludinātājs. Sperdžens vēl joprojām saglabā lielu ietekmi kristiešu vidū mūsdienās, kuru vidū viņš ir pazīstams kā "Sludinātāju Princis". Viņš bija izcils Reformātu Baptistu sludinātājs, kurš aizstāvēja draudzi no liberāliem un pragmatiskiem tā laika uzskatiem, pieturoties pie 1689. gada Londonas Baptistu ticības apliecības.

Sperdžens 38 gadus kalpoja kā mācītājs Ņūparkas ielas kapelā (un vēlāk Metropoles tabernaklā) Londonā. Viņš bija iesaistīts vairākos strīdos ar Lielbritānijas Baptistu Savienību, kuru viņš vēlāk atstāja atšķirīgo uzskatu dēļ. 1867. gadā viņš uzsāka labdarības organizāciju, kura aktīvi darbojas joprojām mūsdienās. Viņš arī nodibināja mācītāju koledžu, kura pēc viņa nāves tika pārsaukta par Sperdžena Koledžu.

Sperdžens ir autors daudzām grāmatām, komentāriem, svētrunām, autobiogrāfijai, žurnāliem, dzejām un dziesmām. Daudzas no viņa svētrunām tika pierakstītas viņam sludinot un pārtulkotas daudzās valodās. Sperdžena svētrunas dziļi uzrunāja viņa klausītājus un tās precīzi spēja izskaidrot Svēto Rakstu nozīmi. Viņa runas māksla spēja noturēt viņa klausītāju uzmanību un daudzi kristieši šodien atzīst viņa svētrunas par labākajām kristīgajā literatūrā.