Alūksnes slimnīca

Vikipēdijas lapa
Pāriet uz navigāciju Pāriet uz meklēšanu
SIA "Alūksnes slimnīca"
Ģeogrāfija
Atrašanās vieta Valsts karogs: Latvija Pils ielā 1, Alūkses, Latvija
Organizācija
Slimnīcas veids lokālas nozīmes daudzprofilu slimnīca
Saites
Mājaslapa http://www.aluksnesslimnica.lv/

Alūksnes slimnīca ir neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde Alūksnes un Apes novada iedzīvotājiem. Slimnīcā ir 60 gultasvietu, tai skaitā terapijas nodaļā 25, ķirurģijas nodaļā 23, bērnu nodaļā 10, bet reanimācijas – anestēzijas nodaļā ir 5 gultas.[1]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc Pirmā pasaules kara Alūksnes slimnīca atradās pareizticīgo draudzes ēkā Tirgotāju ielā 14. 1927. gadā to pārcēlauz Šloskrogu, bet drīz vien nepiemērotu telpu dēļ slimnīcu slēdza. 1932. gadā Valkas apriņķa valde no uzņēmēja E. Ellenberga par 38 000 latu nopirka Alūksnes pils (Ezermalas pils) ēku tagadējā O. Vācieša ielā, kurā agrāk atradās Alūksnes proģimnāzija.

Sākotnēji slimnīcā bija ķirurģijas, sieviešu un terapijas nodaļas 36 slimniekiem, tajā sākotnēji strādāja viens ārsts, viena māsa, piecas slimo kopējas, sanitārs un saimnieciskais personāls. Slimnieku ārstēšanā piedalījās arī pieaicinātie privātie, slimokases un apriņķa valdes algotie ārsti.[2] Slimnīcas direktors no 1938. līdz 1944. gadam bija ķirurgs Jānis Keggi (1906—1979).

1964. gadā uzcēla jaunu Alūksnes rajona slimnīcas ēku ar 110 pacientu vietām, bet vecajā ēkā iekārtoja slimnīcas tuberkulozes nodaļu. 1967. gadā gultu skaits bija palielināts līdz 135. 1989. gadā atklāja Reanimācijas nodaļas, bērnu nodaļas un infekciju nodaļas korpusu, bet 1992. gadā Barokameras un mākslīgās nieres korpusu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]