Andrejs Kiska

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Andrejs Kiska
Andrej Kiska
A. Kiska 2014. gadā
A. Kiska 2014. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1963. gada 2. februārī (56 gadi)
Poprada, Čehoslovākija (tagad Karogs: Slovākija Slovākija)
Pilsonība Karogs: Slovākija Slovākija
Tautība slovāks
Augstskola Slovākijas Tehnoloģiju universitāte
Valsts amati
Slovākijas prezidents
Amata sākums 2014. gada 15. jūnijs

Andrejs Kiska (Andrej Kiska, dzimis 1963. gada 2. februārī) ir Slovākijas uzņēmējs. Kopš 2014. gada viņš ir Slovākijas prezidents.

Andrejs Kiska dzimis Popradā. Slovākijas Tehnoloģiju universitāte viņš ieguva elektroinženiera specialitāti. 1990. gadā, pēc Samta revolūcijas, Kiska pārcēlās uz ASV. Vēlāk viņš Slovākijā dibināja uzņēmumus Triangel un Quatro, kas piedāvāja pircējiem norēķināties par precēm pēc vairākiem mēnešiem.

2006. gada Kiska bija viens no bezpeļņas labdarības organizācijas Dobrý anjel ("Labais eņģelis") dibinātājiem. Organizācija palīdzēja ģimenēm, kas nokļuvušas finanšu grūtībās ģimenes locekļa smagas saslimšanas gadījumā. 2014. gadā Dobrý anjel sāka darboties arī Čehijā.

2014. gadā Andrejs Kiska kandidēja prezidenta vēlēšanās. 15. martā vēlēšanu pirmajā kārtā Kiska palika otrajā vietā ar 24 % balsu, aiz premjerministra Roberta Fico ar 29 % balsu. 29. martā vēlēšanu otrajā kārtā viņš uzvarēja ar gandrīz 60 % balsu. Andrejs Kiska stājās prezidenta amatā 15. jūnijā, nomainot Ivanu Gašparoviču.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Politiskie un sabiedriskie amati un pozīcijas
Priekštecis:
Ivans Gašparovičs
Slovākijas prezidents
Kopš 2014. gada
Pēctecis:
amatā