Apvienotās pasaules koledžas

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Apvienotās pasaules koledžas
Dibināta 1960. gadā
Darbības zona Pasaule
Darbības sfēra vidējā izglītība
Mājaslapa https://www.lv.uwc.org/

Apvienotās pasaules koledžas (angļu: United World Colleges) ir starptautiska vidusskolu kustība, kas uzskata starptautisku izglītību jau vidusskolas laikā par "spēcīgu pamatu cilvēku un nāciju vienotībai" un tāpēc veicina "dažādu pasaules valstu jauniešos ar atšķirīgu kultūrsociālo pieredzi vēlmi sadarboties, lai nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību".[1] Organizācijā ietilpst 15 vidusskolas, ko pēc Lielbritānijas parauga dēvē par koledžām, centrālais administratīvais birojs, un aptuveni 130 nacionālās komitejas.

Organizācijas principi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skolēnus mācībām Apvienotās pasaules koledžās atlasa nacionālās komitejas.

Katra koledža ir neatkarīga institūcija. Koledžas finansē no valstu valdību un pašvaldību subsīdijām, privātiem ziedojumiem, mācību maksām, un nacionālo komiteju iemaksām.

Apvienotās pasaules koledžas Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No Latvijas skolēni Apvienotās pasaules koledžās mācās kopš 1992. gada. Visvairāk Latvijas pārstāvju ir bijis Adrijas jūras koledžā Itālijā un Sarkanā krustu koledžā Norvēģijā. Latvijas studentu atlasi reizi gadā no janvāra līdz martam veic Apvienotās pasaules koledžu Latvijas nacionālā komiteja, kas ir reģistrēta nevalstiskā organizācija.

Pazīstami absolventi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]