Ares V

Vikipēdijas lapa
Ares 5
Ares V

Ares V starts mākslinieka skatījumā
Pielietojums Kosmiskā nesējraķete
Raķešu saime Ares
Raķešu grupa Ares 5
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Izgatavotājs
Izmēri
Augstums 116 m
Diametrs 10 m
Masa
Pakāpju skaits 2 + 2 starta paātrinātāji
Celtspēja
Derīgā krava uz LEO188 000 kg
Lidojumu kopsavilkums
Statuss nav skaidrs
Starta vietas Kenedija kosmosa centrs
Startu skaits 0
Pakāpes

Ares V jeb Ares 5 ir nerealizēts ASV nesējraķetes projekts, kuru izstrādāja NASA Constellation programmas ietvaros kā transportlīdzekli lielu kravu nogādāšanai kosmosā.

Darbs pie jauna smagā nesēja sākās pēc tam, kad ASV prezidents Dž. Bušs 2004. gadā publiskoja jaunu valsts kosmiskās politikas redzējumu (Vision of Space Exploration). Šis plāns kristalizējās programmā Constellation, kuras mērķis būtu cilvēka pastāvīga atgriešanās uz Mēness un nogādāšana uz Marsa. Jaunas nesējraķetes tiktu izveidotas, maksimāli izmantojot jau esošās tehnoloģijas un iestrādes.

Savukārt 2010. gada 1. februārī prezidents Baraks Obama paziņoja, ka tiks pārtraukts NASA plāns cilvēkiem atgriezties uz Mēnesi līdz 2020. gadam finansiālu apsvērumu dēļ.[1] Līdz ar to vajadzība pēc nesējraķetēm Ares nav skaidra.

Nosaukums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sākotnēji raķetes nosaukums bija Cargo Launch Vehicle jeb CaLV ("Kravas nesējraķete"). 2006. gada 30. jūnijā NASA paziņoja jauno raķešu nosaukumus: Ares I pilotējamo kosmosa kuģu pacelšanai un Ares V smago kravu pacelšanai. Tā nosaukta sengrieķu kara dieva Areja vārdā (Romā to identificēja kā Marsu). Indeksi I un V tika aizgūti no Apollo programmas nesējraķetēm Saturn I un Saturn V.[2]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]