Argolidas līcis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Argolidas līča satelītattēls

Argolidas līcis, arī Argoliks (grieķu: Αργολικός κόλπος), ir Egejas jūras līcis starp Argolīdas pussalu un Arkādijas un Lakonijas austrumu piekrasti. Šis ir lielākais no trim lielajiem līčiem, kas veido Peloponēsas dienvidu piekrasti. Kopā ar Saroniku un Argolīdas dienvidu piekrasti veido tā saucamo Argosaronisko reģionu. Līcī ietek Inahosas un Tanosas upes.

Argolidas līča piekraste raksturojas ar stāviem, klinšainiem krastiem dienvidu Arkādijā un lēzeniem krastiem līča ziemeļu daļā, kas tālāk pāriet Argosas līdzenumā. Argolidas līča piekrastes nozīmīgākās pilsētas ir Nauplija, Astrosa, Tira, Tolona, Portoheliona, Leonidiona un Nea Kiosa. Līcī ir vairākas nelielas salas, no kurām lielākās ir Ipsili, Platija un Romvi. Visas trīs salas atrodas netālu no Argolīdas krastiem. Pie Argolidas līča izejas atrodas Speces sala, kas ir lielāka par iepriekšējām.

Argolidas līcis bija Grieķijas aizvēsturiskās kultūras centrs,[1] un tās piekrastē atradās vienas no nozīmīgākajām senās Grieķijas apdzīvotajām vietām, tādas, kā Lerna, Asine un Franhti.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. S.E. Iakovidis, Mycenae-Epidaurus, Ekdotike Athenon S.A., Athens, 2009. g., 12. lpp.