Arturs Jeresjko

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Artūrs Jeresjko
Personīgā informācija
Dzimis 1964. gada 24. februārī (55 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Harkova, Ukrainas PSR, PSRS (tagad Karogs: Ukraina Ukraina)
Pilsonība Karogs: Latvija Latvija
Tautība ukrainis
Nodarbošanās uzņēmējs
Dzīvesbiedre Jūlija Jeresjko

Artūrs Jeresjko (dzimis 1964. gada 24. februārī Harkovā, Ukrainā) ir ukraiņu tautības Latvijas uzņēmējs, baņķieris, starptautisku finanšu-apdrošināšanas uzņēmumu īpašnieks un prezidents. Aktīvi darbojās kā uzņēmējs Krievijā un Ukrainā.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Beidzis 60. vidusskolu Rīgā, Latvijā. No 1981. gada līdz 1986. gadam mācījies Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Pēc universitātes beigšanas dienējis Bruņotajos spēkos karaspēka Dienvidu grupā. Pēc dienesta laikā no 1990. gada līdz 1995. gadam mācījies Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē, pēc tam beidzis maģistrantūru ekonomikā un maģistrantūru tieslietās. Ieguvis ekonomikas maģistra un tieslietu maģistra grādu. 2004. gadā aizstāvējis disertāciju Krievijas Valsts humanitārajā universitātē un ieguvis ekonomikas zinātņu kandidāta grādu. Vairāku publikāciju autors par starptautisko finanšu-apdrošināšanas holdingu attīstību un komercdarbību.

20. gs. 90. gados sācis nodarboties ar tirdzniecības un ekonomikas sakaru atjaunošanu bijušās Padomju Savienības reģionu starpā. Izveidoja Latvijā jauna veida biznesa struktūru – Latvijas Tirdzniecības namu, apvienojot Latvijas uzņēmumus. Latvijas Tirdzniecības namā iestājās uzņēmumi – Dzintars, Aldaris, Rīgas jūras tirdzniecības osta un citi, kopumā ap 40 akcionāru. Lai risinātu šos uzdevumus, uzņēmējs Jeresjko izveidoja Baltijas Preču-izejvielu biržu, kuras darbs bija orientēts uz uzņēmējiem. Birža sadarbojās ar analogām struktūrām Krievijā, Ukrainā un Tālajos Austrumos. Tās darbs nodrošināja un garantēja apmaiņu ar izejvielām un precēm – metālu, kurināmo, plaša patēriņa precēm. Šajā periodā Jeresjko, būdams M. Frunzes vārdā nosauktās zinātniskās ražošanas apvienības padomes loceklis, spēja sniegt palīdzību valsts reģioniem, kas bija cietuši Padomju Savienības sabrukuma rezultātā. Viņš veica uzlabojumus aprīkojuma piegādei naftas-gāzes un ķīmijas rūpniecībā NVS un Vidusāzijā. Ukrainai A. Jeresjko izstrādāja un īstenoja naftas produktu realizācijas programmu, kas nodrošināja desmitiem tūkstošu darbavietu.

Kopš 20. gs. 90. gadu beigām Jeresjko nodarbojas arī ar apdrošināšanas un banku lietām. No 1996. gada A. Jeresjko vārds pastāvīgi redzams biogrāfiju enciklopēdijā „Who is Who in Latvia”.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Augstākā izglītība jurisprudencē un ekonomikā. 1986. gadā beidzis Latvijas Valsts universitātes Juridisko fakultāti jurisprudences specialitātē. Pēc tam beidzis maģistratūru. Tieslietu maģistrs. 1995. gadā beidzis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāti valsts ekonomikas specialitātē. Ekonomikas maģistrs. 2004. gadā aizstāvējis disertāciju par tēmu „Diversificēto holdingu kapitāla stratēģijas pārvaldības mehānisma pilnveidošana”, Krievijas Valsts humanitārā universitāte. Saņēmis zinātnisko grādu „Ekonomikas zinātņu kandidāts”.

Uzņēmējdarbības vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1989–1991 – juridiskā biroja „Inlat” prezidents. 1990–līdz šim brīdim – daudznozaru korporācijas „GRATA” prezidents[1]. 1992–1993 – Apvienotās Baltijas Preču-fondu biržas prezidents. No 1994. gada korporācija „Grata” darbojas Ukrainā kā eksporta-importa uzņēmums. Artūrs Jeresjko kļūst arī par tā prezidentu. 1994. gadā „Grata” nodibina meitasuzņēmumus Ukrainā, Krievijā, Baltkrievijā un Kazahstānā. 2000–2006 – Ogres Komercbankas, Latvija, padomes priekšsēdētājs. 2002–līdz šim brīdim – apdrošināšanas sabiedrības „Nordens – AS” padomes priekšsēdētājs. 2004–līdz šim brīdim – apdrošināšanas sabiedrības „Salamandra Baltika” padomes priekšsēdētājs. 2002–2008 – apdrošināšanas sabiedrības „Aļkona”, Ukraina, padomes priekšsēdētājs. „Aļkona” ierindojās Ukrainas apdrošināšanas sabiedrību TOP20. Tika sekmīgi pārdota Eiropas apdrošināšanas tirgus pārstāvjiem – uzņēmumam HDI-Gerling (Vācija). 2004–2010 – komercbankas SIA „Baltijas Sociālā komercbanka” (Krievija) padomes priekšsēdētājs. 2010–2011 – „Baltijas Sociālās komercbankas” (Kaļiņingrada) un „Krievijas Hipotēku bankas” (Maskava) reorganizācijas rezultātā – SIA komercbankas „Krievijas Hipotēku banka” direktoru padomes loceklis. 2006–līdz 2013. gada decembrim – ”Legbank” (Ukraina) padomes priekšsēdētājs[2].

Tituli, apbalvojumi, reitingi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2005. gadā Artūrs Jeresjko ierindojās „Latvijas jauno baņķieru” TOP10[3]. 2005. gadā Artūrs Jeresjko ieņēma 63. vietu 100 ietekmīgāko Latvijas miljonāru sarakstā atbilstoši Latvijas žurnāla „Klubs” versijai. 2005. gadā Artūrs Jeresjko saņēma Sv. Andreja Pirmsauktā ordeni par kultūras un garīgā mantojuma saglabāšanu. Ieguvis melno jostu džudo, džiudžitsā, karatē un kjudo.

Labdarība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jeresjko ģimene regulāri palīdz bērnu sanatorijai bērniem ar balsta-kustību aparāta traucējumiem Siguldā, Latvijā. Jeresjko ģimene regulāri palīdz Rīgas Zooloģiskajam dārzam. Pateicoties radītajiem apstākļiem, Zooloģiskajam dārzam ir iespēja dalīties savā kolekcijā ar citiem zooloģiskajiem dārziem Eiropā.

Personiskā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jeresjko ģimenei ir ukraiņu saknes. Arturs Jeresjko ir spējis izpētīt ģimenes vēsturi līdz 17. gadsimta sākumam, ģimenes pirmsācēji ir bijuši Zaporožjes kazaki. Precējies. Dzīvesbiedre Jūlija Jeresjko – talantīga māksliniece. Trīs bērni.

Piezīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Krievijas Valsts statistikas federālais dienests, vienotais Krievijas juridisko personu valsts reģistrs[4].

Atcerēties savas saknes[5].

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2014. gada 10. janvārī. Skatīts: 2018. gada 3. septembrī.
  2. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 1. novembrī. Skatīts: 2014. gada 10. janvārī.
  3. http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjestvo/67152-top_molodih_bankirov_latvii/
  4. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2014. gada 10. janvārī. Skatīts: 2014. gada 10. janvārī.
  5. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 1. novembrī. Skatīts: 2014. gada 10. janvārī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]