Pāriet uz saturu

Arvīds Purvs

Vikipēdijas lapa
Arvīds Purvs
Personīgā informācija
Dzimis 1926. gada 22. martā
Valsts karogs: Latvija Meņģeles pagasts, Latvija
Miris 2023. gada 5. janvārī (96 gadi)
Nodarbošanās mūziķis, diriģents, komponists, vijolnieks, mūzikas kritiķis, publicists

Arvīds Purvs (dzimis 1926. gada 22. martā, miris 2023. gada 5. janvārī) bija latviešu mūziķis, diriģents, komponists, vijolnieks, mūzikas kritiķis, publicists.

Dzimis 1926. gada 22. martā Meņģeles pagastā. Bērnībā apguva vijolspēli un dziedāja Jāņa Milzarāja vadītajā Latvijas jaunatnes Sarkanā Krusta bērnu korī.

Otrā pasaules kara laikā devās bēgļu gaitās uz Vāciju, kur spēlēja Vernera Taubes orķestrī un Bruno Skultes vadītajā Oldenburgas Latviešu operas orķestrī. 1948. gadā pārcēlās uz Angliju, kur bija "Zuikas kora" diriģenta palīgs, simfoniskā orķestra vijolnieks un vadīja Lesteres jaukto kori. 1952. gadā apprecējās ar Mariju Falkenburgu. 1956. gadā pārcēlās uz Kanādu un Toronto vadīja Sv. Andreja evaņģēliski luteriskās draudzes kori, latviešu baptistu draudzes kori un Toronto sieviešu kori "Zīle", ar ko sniedzis ap 100 koncertu Kanādā, viesojās arī dziesmu dienās Gotlandē, Minsterē un Latvijā (1992).

Arvīds Purvs bija virsdiriģents XX Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, daudzos ASV Rietumkrasta dziesmu svētkos, Eiropas latviešu dziesmu svētkos, dziesmu dienās un novadu dziesmu svētkos.[1]

Miris 2023. gada 5. janvārī.

Muzikālās kompozīcijas

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ievērojamākās Arvīda Purva muzikālās kompozīcijas ir kantātes “Zvanu sasaukšanās”, “Brīnumu Dievs”, “Laiks”, “Pret gaismu”. “Psalmu kantāti” 1968. gadā atskaņoja arī Rīgā (tajā laikā trimdas komponistu darbu atskaņošana Latvijā nebija atļauta). Šī kantāte izskanēja arī III Latvijas Baptistu dziesmu svētkos.

  1. Mūžībā devies diriģents Arvīds Purvs lsm.lv 2023. gada 6. janvārī