Autobusu satiksme Jūrmalā

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Autobusu satiksme Jūrmalā
Jaslogo.png
Pamatinformācija
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Pilsēta Jūrmala
Atklāts 1958. gads
Tehniskā informācija
Līniju skaits 7
Transporta vienības 20 (2018)
Depo 1
Pasažieri gadā 2 200 589 (2012)
Papildinformācija
Mājas lapa jurmalassatiksme.lv

1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7

Autobusu satiksme Jūrmalā ir viens no sabiedriskā transporta veidiem, kas nodrošina pasažieru pārvadāšanu pilsētā. Kopš 2017. gada 20. februāra SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” nodrošina pasažieru pārvadājumus Jūrmalā. Patlaban (2018. gadā) pasažieru pārvadājumi tiek veikti 7 autobusu un mikroautobusu maršrutos. Pamazām JAS sabiedriskajos transportlīdzekļos tiek ieviesta vienota elektroniskā norēķinu sistēma – e-talons jeb personalizētā viedkarte. Autobusu parks Jūrmalā atrodas Slokā, Dzirnavu ielā 5A.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” ir dibināts 1958. gada 20. novembrī un tolaik tā nosaukums bija “Auto Transporta kombināts”, kas veica pasažieru pārvadājums Jūrmalas pilsētā ar PAZ autobusiem un RAF markas mikroautobusiem. 1962. gadā uzņēmums pārdēvēts par ATU-36 (Autotransporta uzņēmumu Nr.36). 1965. gadā autobusu depo parādās pirmie LAZ markas autobusi, savukārt 1974. gadā Jūrmalas pilsētas ielās sāk braukt pirmie no ārvalstīm ievestie autobusi no Ungārijas – dzeltenie Ikarus. 1991. gadā uzņēmums tiek nodēvēts par “Valsts Autotransporta firma Jūrmala”. 1997. gadā uzņēmumu privatizē, un tas tiek nodēvēts par SIA “ Autotransporta firma Jūrmala-SV”. No 2012. gada līdz 2017. gada sākumam pasažieru pārvadājumu nozarē strādāja ar nosaukumu SIA “Autobusu parks Jūrmala-SV” un no 2017. gada 20. februāra uzņēmums maina nosaukumu – SIA “Jūrmalas autobusu satiksme“.[1] No 2018. gada 12. februāra tika mainīta vairāku autobusu numerācija un to saraksti, un tika slēgti vairāki maršruti. Tāpat ir iegādāti 14 jauni autobusi.[2]

Esošie autobusu maršruti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šādi autobusu maršruti eksistē kopš 2018. gada 1. jūnija.

Nr. Sākums Beigas
1 Buļļuciems Bulduri
2 Kauguri Ķemeru kapi
3 Bulduru stacija Kauguri
4 Bulduri Dz. st. Sloka
5 Bulduri Ķemeru stacija
6 Sloka Ķemeri
7 Priedaine SIVA Koledža
Jūrmalas autobusu satiksmes logo līdz 2017. gada februārim.

Bijušie autobusu maršruti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Apmaksa par braucienu[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jūrmalas pilsētā maksa par vienu braucienu visos maršrutos autobusā ir 0,70 €, bet maksa par braucienu naktī (no plkst. 00.00 līdz 6.00) visos maršrutos, ja tiek norīkoti papildu reisi - 1,40 €. Var iegādāties arī mēneša biļetes. Mēneša biļetes cena ir 27,00 €, bet darba dienu mēneša biļetes cena ir 21,00 €. Mēneša braukšanas biļetes derīgas Jūrmalas pilsētas autobusu maršrutu tīkla 1., 3., 4., 6., 7. maršruta autobusos. Jūrmalā pastāv arī braukšanas maksas atvieglojumi. 100% atlaide vienreizējai braukšanas maksas biļetes iegādei šādām pasažieru kategorijām:

  • Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot);
  • Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas darbiniekiem, ja viņi veic dienesta pienākumus un ir formas tērpā;
  • Jūrmalas pilsētā esošu izglītības iestāžu izglītojamajiem (līdz 24 gadiem), uzrādot izglītības iestādes izsniegtu skolēna apliecību, profesionālās izglītības iestādes izglītojamā apliecību, studenta apliecību, kurā norādīts izglītojamā vārds, uzvārds, personas kods, izglītības iestādes nosaukums, izsniegšanas datums, derīguma termiņš un apliecība ir apstiprināta ar izglītības iestādes zīmogu un vadītāja parakstu.

100% atlaide vienreizējai braukšanas maksas biļetes iegādei, uzrādot karti braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai (turpmāk - braukšanas karte) šādām pasažieru kategorijām:

  • Politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem;
  • Pensionāriem;
  • Trešās grupas invalīdiem;
  • Bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā un bērnu aprūpes institūcijās.

50% atlaide mēneša braukšanas kartes iegādei izglītojamajiem līdz 24 gadu vecumam, kuri mācās citu pašvaldību teritorijās esošajās izglītības iestādēs, mēneša braukšanas karte ir derīga kopā ar attiecīgās izglītības iestādes izsniegtu izglītojamā apliecību.

Braukšanas biļetes iegāde Jūrmalas pilsētā esošu izglītības iestāžu izglītojamajiem par 0,43 eiro, uzrādot izglītojamā apliecību, maršrutos, kuriem noteikts ekspreša statuss.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]