Dūlitls

Vikipēdijas lapa
Dūlitls
Oriģinālais
nosaukums
Dolittle
Režisors Stīvens Geigans
Producents
Scenārija autors
  • Stīvens Geigans
  • Dens Gregors
  • Dags Mends
Galvenajās
lomās
Mūzika Denijs Elfmans
Operators Giljermo Navaro
Montāža
Studija
Izplatītājs Universal Pictures
Izdošana
  • 2020. gada 17. janvāris (ASV)
  • 2020. gada 17. janvāris (Latvija)
Ilgums 101 minūte
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valoda angļu
Budžets 175 miljoni US$[1]
Kopējie ienākumi 245,5 miljoni US$[2]
IMDb profils

"Dūlitls" (angļu: Dolittle) ir 2020. gada ASV fantāzijas piedzīvojumu filma. Filmas režisors ir Stīvens Geigans, scenārija autori Geigans, Dens Gregors un Dags Mends. Filmas sižets balstīts uz Tomasa Šeferda stāsta motīviem. Pēc oriģinālās "Doktora Dūlitla" filmas un tās modernajiem komēdiju turpinājumiem šīs filmas galvenais varonis ir veidots pēc Hjū Loftinga varoņa prototipa no rakstnieka otrās grāmatas par doktora Dūlitla piedzīvojumiem. Doktora lomu atveido Roberts Daunijs jaunākais, pārējās lomas atveido Antonio Banderass un Maikls Šīns. Balss lomas ieskaņojuši Emma Tompsone, Rāmī Māleks, Džons Sina, Kumeils Nandžiani, Oktāvija Spensere, Toms Holands, Kreigs Robinsons, Reifs Fainss, Selīna Gomesa un Mariona Kotijāra.

Filmas projekts tika izziņots 2017. gada martā ar Dauniju galvenajā lomā, pārējie aktieri projektam pievienojās gada garumā. Filmēšana sākās 2018. gada martā un ilga līdz jūnijam vairākās Apvienotās Karalistes vietās. Filmai 2019. gada pavasarī tika veikta atsevišķu ainu pārfilmēšana.

Filmas "Dūlitls" pirmizrāde ASV un Latvijā notika 2020. gada 17. janvārī. Filma saņēma negatīvas kritiķu atsauksmes, kritizēts tika scenārijs, sižets, humors un vizuālie efekti, savukārt Denija Elfmana veidotais muzikālais filmas pavadījums saņēma pozitīvas atsauksmes. Filmas vispasaules ienākumi ir 245 miljoni ASV dolāru un tā ir septītā ienesīgākā 2020. gada filma.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Borys Kit. «'Ninja Turtles' Director Jonathan Liebesman Tackling 'Doctor Dolittle' Reshoots (Exclusive)». The Hollywood Reporter, 2019. gada 15. aprīlis. Skatīts: 2019. gada 15. aprīlis.
  2. «Dolittle (2020)». Box Office Mojo. IMDb. Skatīts: 2021. gada 20. februārī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]