Džimijs Hendrikss

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Džimijs Hendrikss
Hendrix.jpg
Hendrikss spēlē ģitāru.
Galvenā informācija
Vārds Džonijs Alens Hendrikss
Dzimis 1942. gada 27. novembrī
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Sietla, ASV
Miris 1970. gada 18. septembrī (27 gadu vecumā)
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Londona, Apvienotā Karaliste
Žanri smagais roks, blūzroks, psihedēliskais roks
Nodarbošanās dziedātājs, mūziķis
Instrumenti balss, ģitāra
Darbības gadi 19661970
Darbība ar The Jimi Hendrix Experience
Mājaslapa jimihendrix.com

Džonijs Alens "Džimijs" Hendrikss (Johnny Allen "Jimi" Hendrix; 1942. gada 27. novembris1970. gada 18. septembris) bija amerikāņu ģitārists, dziesmu autors, kas bieži nosaukts par visu laiku labāko un vienu no ietekmīgākajiem mūziķiem savā laikā daudzos mūzikas žanros. Viņš mācēja spēlēt arī ar zobiem.

Hendrikss ietekmējās no tādiem blūza māksliniekiem kā B. B. Kings, Mudijs Vaters, Hovlins Volfs, Alberts Kings un Elmors Džeimss, ritma un blūza ģitāristiem Kurtisa Meifīlda un Stīva Kropera, un džeza ģitārista Vesa Montgomerija.

Hendrikss dzīves laikā ieguva vairākas prestižākās roka mūzikas balvas, arī pēc nāves. Ievērojamākie sasniegumi ir iekļūšana ASV Rokenrola slavas zālē (1992) un Lielbritānijas mūzikas slavas zālē (2005).

1969. gadā viņš spēlēja slavenajā Vudstokas koncertā un daudzi nāca skatīties tieši viņa uzstāšanos. Viņš ir bijis anglofīls (cilvēks, kuru ļoti interesē Anglijas kultūra) un pat pārcēlies tur uz dzīvošanu. Viņš nomira 1970. gadā, 27 gadu vecumā, nosmokot pats savos vēmekļos pēc piedzeršanās. Dienu pirms Hendriksa nāves Ēriks Kleptons atrada un nopirka kreiļu Fender Stratocaster ģitāru un vēlējās to uzdāvināt Hendriksam, taču bija satriekts, uzzinot, ka to nespēs izdarīt.