Džozefīne Beikere

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Džozefīne Beikere
Josephine Baker 1950.jpg
Džozefīne Beikere Kubā 1950. gadā
Galvenā informācija
Dzimusi Frīda Džozefīne Makdonalda
1906. gada 3. jūnijā
Sentluisa, Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Mirusi 1975. gada 12. aprīlī (68 gadu vecumā)
Parīze, Karogs: Francija Francija
Žanri kabarē, mūzikhols, popmūzika, džezs
Nodarbošanās dejotāja, dziedātāja, aktrise
Instrumenti balss
Darbības gadi 1921–1975
Izdevēji Columbia Records, Mercury Records, RCA Records
Mājaslapa http://www.cmgww.com/stars/baker/

Džozefīne Beikere (angļu: Josephine Baker), īstajā vārdā Frīda Džozefīne Makdonalda (angļu: Freda Josephine McDonald; dzimusi 1906. gada 3. jūnijā, mirusi 1975. gada 12. aprīlī), bija amerikāņu izcelsmes dejotāja, dziedātāja un aktrise. Vislielākos panākumus guvusi Eiropā.

Dzimusi Sentluisā, ASV. Divpadsmit gados pameta skolu un dzīvoja Sentluisas graustos. Piecpadsmit gadu vecumā tika pamanīta, un tika uzaicināta uzstāties Sentluisas vodeviļās. Vēlāk pārcēlās uz Ņujorku, bet 1925. gadā guva milzīgus panākumus, uzstājoties ar erotiskajām dejām Parīzē, Elizejas Lauku teātrī. Izceļoties Otrajam pasaules karam, Džozefīne Beikere iesaistījās Francijas Pretošanās kustībā, par ko pēc kara tika apbalvota ar Kara Krusta (Croix de guerre) militāro ordeni. Pēc kara atbalstīja Afroamerikāņu cilvēktiesību kustību.

1975. gada 8. aprīlī Parīzē notika Džozefīnes Beikeres retrospektīva izrāde, atzīmējot 50 gadus šovbiznesā, bet pēc četrām dienām viņa mira. Tika izvadīta ar militāru godu. Apglabāta Montekarlo.