Dakota (grupa)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

"Dakota" ir latviešu kantrī mūzikas grupa, kas 1996. gadā izveidojās no poproka grupas "Dālderi".

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bauskas vokāli instrumentālais ansamblis "Dālderi" izveidojās 1979. gadā, kļuva populārs ar dziesmu "Dzeltenie aizkari", aranžēja un ieskaņoja Raimonda Paula dziesmas izrādei "Nāc pie puikām!" ("Ēzelītis", "Verakoko", "Anno Domini", "Nepareizā dziesma").

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas atjaunotā grupa "Dālderi" 1993. gadā apceļoja Lietuvas klubus un uzstājās dažādos koncertos ar dziesmām angļu valodā. Par "Dakotas" dzimšanas dienu var uzskatīt 1996. gada 29. novembri, kad grupa ar šo nosaukumu uzstājās Viļņas muzikālajā naktsklubā Langas.

2002. gada vasarā "Dakota" izdeva albumu "Klaidoņa pasakas", kas 2003. gada Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas vērtējumā ierindojās pirmajā pieciniekā nominācijā "Gada labākais rokmūzikas albums".[1]

Sastāvs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmajā "Dakotas" sastāvā bija agrākais "Dālderu" dziedātājs un ģitārists Edvīns Zariņš un basģitārists Valdis Ozols, kā arī ģitārists Vīgants Murelis (agrāk grupā "Odis") un bundzinieks Vilnis Strods (spēlējis Pita Andersona "Arhīvā"). Albumu "Klaidoņa pasakas" ierakstīja Edvīns Zariņš, Igors Noskovs (taustiņi, agrāk "Rebel"), Jānis Retenājs (basģitāra), Māris Dinduns un Gundars Lintiņš (agrāk "Rebel", tagad "Credo").

Pašlaik grupā "Dakota" muzicē dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Edvīns Zariņš (balss, ģitāra), Raitis Keišs (balss, basģitāra), Ilvars Manfelds (sitamie instrumenti), Aleksandrs Šlujevs (piebalss, mutes harmonikas), Artūrs Palkevičs (taustiņinstrumenti, piebalss) un Vīgants Murelis (ģitāra).

Albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Klaidoņa pasakas (2002)
  • Vakariņas 5atā (2003)
  • Viss vēl būs... (2009)
  • Mana spēle (2015)

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Baltic Records Group». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2019. gada 31. maijā. Skatīts: 2018. gada 22. decembrī.