Gundars Lintiņš

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Gundars Lintiņš
Gundars Lintins.png
Galvenā informācija
Dzimis 1971. gada 30. janvārī (49 gadi)
Valsts karogs: Latvijas PSR Jelgava, Latvijas PSR (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Žanri popmūzika, džezs, rokmūzika, blūzs
Nodarbošanās mūziķis
Instrumenti bungas, perkusijas
Darbības gadi 1991—pašlaik
Darbība ar Credo
Dakota
Rebel
Raita Ašmaņa Big-Band
Mitrohin Master Band
Zigmāra Liepiņa pavadošā sastāvā (2012)
Sonny Groove Dixi
Andra Ērgļa grupā
Fireman band
Mājaslapa www.jamorchestra.lv

Gundars Lintiņš (dzimis 1971. gada 30. janvārī Jelgavā) ir latviešu bundzinieks, kurš spēlē grupu Jam Orchestra un Credo sastāvā, piedalās arī vairākos citos muzikālos projektos un pasākumos.[1]

Muzikālā karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmais mūzikas instruments, ko Lintiņš agrā bērnībā iesāka spēlēt, bija klarnete. Tomēr klarnete viņam tā īsti neiepatikās un Gundars pieķērās bungām, to spēli apgūstot pašmācības ceļā. Skolas laikā sitamo instrumentu spēli Lintiņam palīdzēja attīstīt skolotājs Kārlis Venckus. Paralēli Gundars Lintiņš divus gadus nospēlēja pie Jāņa Romanovska Jelgavas mašīnbūves rūpnīcas bigbendā "Gamma".

Pusaudža gados viņš skolojās pie Tāļa Gžibovska un sita bungas vairākos pūtēju orķestros, kā arī tautas deju ansambļos. Pēc dienesta padomju armijā bija Jelgavas diksilends ar Vilni Dumpi un grupa "Jaunais Laiks" ar Valdi Indrišonoku. Lintiņu ievēroja tolaik Latvijā populārā rokgrupa "Rebel" ar Igoru Novikovu priekšgalā. Tur Lintiņš nospēlēja sešus gadus. Tālāk sekoja vairāki braucieni, muzicējot ārzemēs.

1991. gadā Lintiņš pabeidza Jelgavas mūzikas vidusskolu un sāka strādāt Iecavas bērnu mūzikas skolā kā sitamo instrumentu spēles pedagogs.

2001.gadā Gundars Lintiņš tika uzaicināts spēlēt grupas "Credo" sastāvā.

Paralēli koncertiem un pasākumiem Gundars Lintiņš Jelgavas mūzikas vidusskolā kopš 2006.gada ir arī sitamo instrumentu spēles pedagogs.

Mūziķis ir arī sitamo instrumentu zīmola "Meinl" pārstāvis Latvijā.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1989. gadā ieguva vidējo izglītību Jelgavas 1. ģimnāzijā. No 1989. līdz 1991. gadam dienējis Rīgas Štāba orķestrī. No 1991. līdz 1995. gadam mācījies Jelgavas mūzikas koledžā, kur ieguva vidējo muzikālo izglītību. No 2001. līdz 2005. gadam neklātienē studēja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā Džeza un populārās mūzikas nodaļā (tagad Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija), iegūstot mūzikas skolotāja kvalifikāciju. No 2005. līdz 2007. gadam studēja LLU Izglītības un mājsaimniecības institūtā, pedagoģijas fakultātē, kur ieguva izglītības zinātņu maģistra grādu pedagoģijā.

Dalība šovā "Dejo ar zvaigzni 3"[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2010.gadā mūziķis piekrita piedalīties šovā "Dejo ar zvaigzni 3" kā šova dalībnieks. Viņa deju partnere bija Marina Martinova.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]