Dalībnieka diskusija:Kubiks

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Information icon4.svg Esi sveicināts Vikipēdijā!


Iesākumā lūdzam iepazīties ar svarīgāko informāciju, kas jāzina, uzsākot darbu!

Pirms pirmā raksta izveides lūdzam izlasīt lapu Raksta izveidošana un apmeklēt rakstu vedni.


Sveiks, Kubiks. Esi sveicināts Vikipēdijā latviešu valodā.

Vikipēdija ir brīva enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru var lasīt un rediģēt ikviens.


Diskusiju lapās lūgums parakstīties ar 4 tildēm (~~~~) vai rīku joslā nospiest pogu Vector toolbar signature button.png. Paldies.

-- 14:08, 10 februārī, 2012 (UTC)

Atbilde[labot pirmkodu]

Atbildi skatīt šeit. --Driver24 (diskusija) 09:51, 4 martā, 2012 (UTC)

Bijušie maršruti[labot pirmkodu]

Savus papildinājumus, šķiet, esmu pabeidzis. Vēl varbūt tikai daži ierosinājumi pārdomām. Es pats gribētu savām vajadzībām izveidot apmēram tādas tabulas, kā šeit ievietotais paraugs. Varbūt kaut kas līdzīgs noderētu arī Vikipēdijā vai nu pie sabiedriskā transporta veida vēstures, vai arī rakstos par atsevišķiem maršrutiem. Ja redakcija uzskatītu šādu priekšlikumu par reālu un vēlamu, pie tā nāktos visiem daudz piestrādāt kopējiem spēkiem. Es viens pats šādas tabulas publicēšanai Vikipēdijā sagatavot nevaru - vēl joprojām ir milzīgs daudzums konkrētu datu, kuri man nav zināmi. Un tādas tabulas, kurās būtu tikai jautājuma zīmes, nevienu lasītāju interesēt nevar. Bet, piemēram, zinu, ka savā laikā ļoti daudz informācijas par pilsētas transporta maršrutiem varēja atrast "Rīgas Balsī". Varbūt Nacionālajā bibliotēkā šīs avīzes varētu atrast, man šeit tās, diemžēl, pieejamas nav. Savu iespēju robežās, protams, es gribētu arī šādā projektā sniegt visu iespējamo palīdzību.

Tāpat domāju, ka vajadzētu kaut kā pārstrādāt esošo tabulu par tramvaju maršrutiem pēc 2. Pasaules kara. Bet arī to nevaru izdarīt, jo man nav nekādu ziņu par maršrutiem 1945. - 1954. gados.


Kubiks diskusija 20:02, 1. aprīlī, 2012 (UTC)

Var iesākumam izveidot šim nolūkam apakšlapas savā lietotāja lapā vai varbūt pat īpašu vikiprojektu (līdzīgi kā Latvijas dzelzceļi). Ja sanāks kas sakarīgs, varēs likt pamatrakstos. --ScAvenger (diskusija) 18:11, 1 aprīlī, 2012 (UTC)

Paldies par padomu, pamēģināšu ar to kaut ko izdarīt.Kubiks (diskusija) 20:21, 1.aprīlī, 2012 (UTC)

Starp citu, kad veicat izmaiņas rakstos, kopsavilkumā nav jāliek tās četras tildes (~~~~), tas darāms vienīgi diskusijās. Paldies! --FRK (runas/darbi) 20:39, 1 aprīlī, 2012 (UTC)
Informācijas vietā varētu vienkārši likt atsauci. Bet ne par to stāsts :) man ir tāds kā ieteikums apvienotajai sabiedriskā transporta fanu draudzei - varbūt vajadzētu maršrutiem vismaz pie galapunktiem pielikt koordinātu veidnes, lai ir saite uz karti, kur apskatīties kur tas ir vai arī norādīt kādā apkaimē ir galapunkts (bet mēs jau laikam joprojām neesam mierā ar apkaimju dalījumu?), jo pēc pieturu nosaukumiem nevar īsti saprast kur tas ir ~~Xil (saruna) 21:27, 1 aprīlī, 2012 (UTC)

Paldies par padomiem un atsaucību. Varbūt tā fanu draudze tiešām varētu tikt izveidota. Par atsaucēm. Ir divi iemesli, kāpēc gribēju informāciju ievietot tieši tabulā. 1. - to atsauču būtu pārāk daudz (pa vienai pie katras tabulas rindiņas). 2. - tur, kur nav zināms maršruta izmaiņu datums, blakus esošā informācija par to, kurā gadā tas novērots vai atrodams kartē, tomēr palīdzētu rast priekšstatu par maršruta hronoloģiju. Par saiti uz karti. Tā ir ļoti laba ideja, tikai nezinu, kā to varētu izdarīt. Neskatoties uz manu dzimšanas datumu, Vikipēdijā un vispār datorzināšanās esmu pavisam zaļš iesācējs... :-( Kubiks (saruna) 9:44, 2. aprīlī, 2012 (UTC)

Vēstules[labot pirmkodu]

Atvainojos visiem lietotjiem, kuri ir mēģinājuši ar mani sazināties e-pastā. Acīmredzot drukas kļūdas dēļ manos uzstādījumos uzrādītā e-pasta adrese bija nepareiza. Pareizā ir ojars.kubik@centrum.cz (nevis kubiks!). Paldies!Kubiks (diskusija) 06:55, 12 aprīlī, 2012 (UTC)

Rīgas pilsētas satiksmes faniem[labot pirmkodu]

Tās tabulas pārliku uz Lietotājs:Kubiks/Transporta maršrutu tabulas, kur tām būtu atbilstošāka vieta. --FRK (runas/darbi) 10:41, 9 aprīlī, 2012 (UTC)

Jautājums visam sab. trans. cienītāju pulciņam - varbūt informāciju par vēsturiskajiem maršrutiem varētu likt pa taisno rakstos par šiem maršutiem (t.i. gadījumos, kad nekas nav radikāli mainījies un tas puslīdz ir tas pats maršruts). Domāju tas padarītu gan tos rakstus interesantākus, gan labāk varētu aprakstīt tos maršrutus - pirms kāda laika aiz intreses pētīju to sarakstu un pagaja labs laiks kamer man pieleca pēc kādas sistēmas tur tiek aprakstītas izmaiņas. Un īpaši Kubikam - vai tu zini šo karšu lapu? Tur ir dažas ar sabiedriskā transporta līnijām. Ja tu to jau izmanto vai izmanto tās pašas kartes varētu drosvien to vēlāk likt pie atsaucēm ~~Xil (saruna) 19:12, 18 aprīlī, 2012 (UTC)
Paldies, Xil! No Zurbu kartēm arī cenšos smelt informāciju, kaut gan tur ar dažām no tām ir juceklis, piemēram vācu 1941. gada Rīgas kartei par pamatu ņemta 1928. gada karte . Tad nu jāprāto, uz kuru gadu tās tramvaju līnijas attiecas.
Par tabulām: tās protams var padarīt saprotamākas, gaidu priekšlikumus. Vēlāk, kad tās būs daudz maz pilnīgas un izzudīs visas tās jautājuma zīmes, noteikti šī informācija parādīsies vai nu rakstos pie atsevišķiem maršrutiem vai kā kāda patstāvīga vēsturisko maršrutu nodaļa. Pagaidām tikai cenšos apkopot man zināmo informāciju daudz maz sakarīgā veidā un ceru, ka arī pārējie fani palīdzēs ar papildinājumiem. KubiksKubiks (diskusija) 07:01, 20 aprīlī, 2012 (UTC)
Starp citu, bija arī 15D autobuss ~~Xil (saruna) 14:10, 5 maijā, 2012 (UTC)
Paldies! Šoreiz ir tā, ka es to vēl nebiju paspējis ievietot (bija jāskatās hokejs), tūlīt to izdarīšu. Bet vai gadijumā nezini, kā īsti ar to 15D bija - tas bija parasts vai eksprešmaršruts? Vienā vietā internetā kaut ko tādu diskusijās lasīju. Un kā bija ar to 15. ekspresi? Var tam ticēt, ka tāds bija un pēc tam kļuva par 15b? Kartēs tas neparādās, ja ir bijis, tad ļoti īsu laiku. Paldies iepriekš par jebkuru noderīgu informāciju! Kubiks (diskusija) 18:03, 5 maijā, 2012 (UTC)
Es tik tā, jo tā kā jau bija ielikts 18. maršruts, domāju, ka varbūt šo būsi palaidis garām :) Ja es pareizi saprotu to eksprešu būšanu uzreiz pēc neatkarības bija liels kvantums taksobusu/eksprešu, kas stājās kur pasažierim vajadzēja un laikam bija privāti un tad kaut kad šos nacionalizēja, piekāra maršutam galā burtu E un beigu beigās aizliedza stāties pie katra staba, lai neapdraudētu satiksmes drošību, attiecīgi visi citi drošvien nebija ekspreši. 15D bija parasts autobuss, kas nestājās pie katra staba un kursēja pa maršrutu, kas nedaudz atšķīrās no 15. maršruta. 15B nebija man pa ceļam, zinu, ka tāds it kā bija un, ka tagad tas ir 31., bet vai bija arī E nezinu. ~~Xil (saruna) 00:37, 6 maijā, 2012 (UTC)
Skaidrs, paldies! Ka toreiz ar autobusiem bija liela putra, to es zinu. Piemēram kāds privātais bija nopircis vecu sagrabējušu tālsatiksmes Ikarus Lux un braukāja ar to uz Imantu kā 41. maršruta taksometrs... Tādus maršrutus protams tabulās ievietot nav vērts un nav arī nemaz iespējams. Bet Tu ieminējies par taksobusiem, kuri jau bija Rīgas satiksmei, sākās ar Nr. 1xx, biļete bija jāpērk pie šofera. Tos es ievietot gribētu, bet zinu tikai 105. (Mežciems) un 107. (Lido). Vēl noteikti bija arī citi, piemēram es braucu ar to uz Lāčupes kapiem, kad tur vēl negāja 38a, bet nummuru neatceros. Gadījumā par tiem kaut ko vairāk nezini?

Starp citu šī privatizācijas putra Zlīnai, kur dzīvoju, pagāja garām bez sekām. Viens piedāvāja izveidot savu līniju tīklu galvenajos virzienos, lētāk nekā esošais tarifs un ar komfortiem autobusiem. Bet pilsētas dome pateica "NĒ!", jo tajos nebūšot derīgas esošās mēnešbiļetes un neviens taču nepirkšot mēnešbiļetes divas... Tā nu viss palika pa vecam.Kubiks (diskusija) 06:44, 6 maijā, 2012 (UTC)

Bija tāds īpaši baiss Ikaruss virzienā no Pļavniekiem uz Mežciemu (Juglu-3?) ar numuru 103, vēlāk laikam 48. Vispār jau grūti tādas ikdienišķas lietas atcerēties. Starp citu, iespējams, ka tu šādu informāciju pa gadiem varētu atrast vecās telefongrāmatās, cik atceros viņām beigās gandrīz vienmēr bija kartes ar transporta maršrutiem, bet diemžēl man mājās tādas nav saglabājušās. ~~Xil (saruna) 13:41, 6 maijā, 2012 (UTC)
Paldies, noderēs!Kubiks (diskusija) 14:14, 6 maijā, 2012 (UTC)
Aizmirsu piebilst, ka tas šaušalīgais ikaruss kursēja kaut kad 2000-2003 gadā. Un starp citu tīri filozofiki - īsti nepiekrītu, ka atļaujot privātus maršrutus vienīgais iespējamais rezultāts ir sviests, īpaši ņemot vērā brīžiem īpatno RS piegājienu dzīvei - privātie aiz naudas kāres varbūt ātrāk atrastu kurā vietā trūkst maršruta un RS varētu uzvārīties pārdodot siem tiesības lietot e-talona sistēmu utml. :) bet, protams, tad vajadzētu ieviest kaut kādas kvalitātes prasības un noteikumus, nevis ļaut vecām grabažām braukt pa priekšu pašvaldības transportam noslaucot klientus ~~Xil (saruna) 21:36, 6 maijā, 2012 (UTC)
Pilnīgi piekrītu, ka vienīgi īsta konkurence var nodošināt labāku un arī lētāku satiksmi, protams, ne jau ar veciem graustiem. Ar to putru es domāju tieši tādu situāciju, ka katrs brauca ar ko varēja un kur gribēja, man šķiet, ka arī pasažieriem bija grūti saprast, kurš tad uz kurieni un kad brauc.Bet tāda privatizēšana gan daudz vieglāk ir izdarāma starppilsētu maršrutos vai vilcienu satiksmē. Pilsētā rodas problēmas tieši kaut vai ar to e-talonu. Kāpēc tas citai firmai būtu vajadzīgs, ja tiem būtu piemēram kasieri? Uzspiest tiem ar varu? Un kā ar mēnešbiļetēm? Man šķiet, ka prātīgi bija, ka maršruta takši (tagad maršruta autobusi) ir privāti, bet "lielie" autobusi un tramvaji - RS. Protams, tās ir tikai manas teorētiskas domas, jo Rīgas satiksmes problēmas tik labi kā rīdzenieki nezinu. Kubiks (diskusija) 16:06, 7 maijā, 2012 (UTC)

Trolejbusu maršrutu mīklas[labot pirmkodu]

No dažādiem avotiem internetā esmu atkal uzzinājis ko jaunu par trolejbusu maršrutu vēsturi. Bet daži tur uzrādītie fakti ir pretrunīgi, citus neesmu spējīgs pārbaudīt ne no citiem avotiem, ne arī savām atmiņām. Tāpēc lūdzu Jūsu palīdzību šo faktu noskaidrošanā.

Trolejbuss Nr. 2. Vikipēdijā ir atklāšanas datums 17. 7. 1948. (avots: Riga. mashke.org), bet citur atradu arī datumus 17. marts un 17. jūnijs. Kurš no tiem ir pareizais?

Nr. 3/2. 1950. gada izgriezumā no nezināmas avīzes tā vietā ir tikai Nr. 3. Kultūras parks - Lauvas iela, Nr. 2. nav. Citur atkal atradu ziņu, ka citēju: "...sākumā Nr. 2. brauca no Centrāltirgus uz Zooparku, tad radās Nr. 3. un kādu laiku abi maršruti brauca paralēli, bet pēc tam Nr. 2. saīsināja no Sarkandaugavas." Varbūt kādam ir drošākas ziņas par šo laika posmu?

Nr. 4. Man šķiet, ka ap 1970. - 1972. gadu, kad pa tag. Brīvības ielu kursēja A un B maršruti, Nr. 4. bija slēgts. Tomēr atradu arī apgalvojumu, ka tas tā nav bijis un tātad abi maršruti - gan Nr. 4., gan lokveida ir braukuši pa to pašu maršrutu Brīvības ielā vienlaicīgi?

Nr. 6. Atradu nepārbaudītu informāciju par to, ka tas ir atklāts nevis 1968., bet jau 1967. gadā, pie kam sākumā braucis pa maršrutu: Ķeguma iela - Centrālais kolhozu tirgus. Var tam ticēt?

Nr. 7. Līdzīga situācija kā pie Nr. 6. Esot atklāts 1960. vai 1961. gadā pa maršrutu: Klīniskā slimnīca - Brīvības piemineklis, un tikai kaut kad starp 1961. un 1963. gadiem tie esot reorganizēti: Nr. 6. Klīniskā slimnīca - VEF, Nr. 7. Ķeguma iela - Āgenskalna priedes, bet Nr. 6a. slēgts.

Visbeidzot Nr. 15. Esot 1968. gadā atklāts tikai līdz Bultu ielai Ķengaragā, bet neilgi pēc tam pagarināts līdz Višķu ielas galapunktam. Arī šeit no citiem avotiem to apstiprināt nevaru.

Negribētos piesārņot Vikipēdiju ar nepatiesiem datiem, tāpēc ļoti ceru uz Jūsu atbalstu - varbūt kāds kaut ko atceras pats vai arī ir ziņas no uzticamiem avotiem. Liels paldies iepriekš! Kubiks (diskusija) 07:42, 20 aprīlī, 2012 (UTC)

Smilšu kaste[labot pirmkodu]

Information.svg Sveiki! Mani sauc Edgars2007. Vikipēdijas sakārtošanas nolūkos tiek dzēstas to dalībnieku, kas nav aktīvi Vikipēdijā, vecās smilšu kastes, kā arī tās dalībnieku lapas, kas neatbilst noteikumiem (pārsvarā tā ir dažādu organizāciju, personu reklāma). Ja tomēr turpmākajā darbā ir nepieciešamība atjaunot smilšu kastes saturu, droši saki to šeit. Ja rodas citi jautājumi, vari tos droši šeit uzdot. Paldies! --FRK (diskusija) 2015. gada 21. septembris, plkst. 02.49 (EEST)

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (otrdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 14 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. jūnijs, plkst. 18.55 (EEST)