Diablo II

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Diablo II
Diablo2.jpg
Izstrādātājs Blizzard North
Izdevēji Blizzard Entertainment, Sierra Entertainment, Hanbitsoft
Izdots 2000. gada vasara
Žanrs hack and slash
Režīmi Daudzspēlētāju, vienspēlētāja
Platformas Mac OS, Mac OS X, Windows
Datu nesējs 3 diski
Sistēmas prasības

Mac OS: G3 procesors vai līdzīgs, Sistēma 8.1 vai labāka, 64MB RAM + Virtuālā Atmiņa, 650MB brīvā vieta, 4X CD-ROM dzinis, 256 krāsu displejs 800x600 izšķirtspēja. Windows: 233 MHz Pentium vai labāks, 32MB RAM, 650MB brīvā vieta, 4X CD-ROM dzinis,

DirectX derīga video karte.
Ievadierīces Datorpele, klaviatūra

Diablo II ir fantāzijas lomu datorspēle tā dēvētajā hack and slash stilā, Diablo turpinājums, ko izstrādāja ir Blizzard North, bet izdeva Blizzard 2000. gadā gan Microsoft Windows, gan Mac OS vidē.

2001. gada aprīlī tā tika atzīta par vienu no visu laiku populārākajām spēlēm. Diablo II var spēlēt gan viens spēlētājs, gan vairāki spēlētāji caur lokālo tīklu savienojumu tiešsaistē Battle.net, kas arī kļuva par spēles visizplatītāko spēlēšanas veidu. Pavisam pasaulē pārdoti vairāk nekā 17 miljoni Diablo sērijas kopiju.

Spēles koncepciju izstrādāja Stīgs Hedlunds kopā ar kompānijas Blizzard North veidotājiem Dāvidu Breviku, Maksu un Ēriku Šēferu, kuri bija projekta vadītāji inženierijai, personāžu mākslai un ainavu mākslai. Galvenie producenti bija Metjū Hausholders un Bils Ropers.

Jaunākais Diablo II papildinājums ir Diablo II: Lord of Destruction (versija: 1.13c) un tas tika izlaists 2001. gadā. 2021. gadā tika paziņots par spēles pārstrādāto paplašinājumu Diablo II: Resurrected.[1]

Spēlēšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spēlētājs pieņem varoņa lomu, kas ceļo pa Diablo pasauli, cīnoties pret briesmoņiem, attīstot prasmes un iegūstot dažādus priekšmetus. Visa spēle ir sadalīta četros aktos (Diablo II: Lord of Destruction papildinājumā akti ir pieci). Lai arī spēlē ir ar galveno sižeta līniju nesaistītas vietas, ceļš un uzdevumi lielā mērā jau ir iepriekš noteikti, lai arī daži no tiem nav obligāti. Katram aktam beigās ir boss — galvenais briesmonis, kuru uzvarot, var tikt uz nākamo aktu.

Diablo II kaujas ir vienkāršotas, pēc nejaušības principa ģenerējot briesmoņu īpašības, līmeņu izkārtojumu un priekšmetus.

Diablo II ļauj spēlētājam izvēlēties starp pieciem dažādiem tēliem: nekromantu, amazoni, barbaru, burvi un paladīnu. Diablo II: Lord of Destruction papildinājumā ir pieejama arī slepkava un druīds.

Pēc visu aktu izpildes spēlētājam piedāvā vēlreiz iziet spēli, tikai ar lielāku grūtību līmeni. Šādi līmeņi ir trīs — Normal (normāls), Nightmare (murgs) un Hell (elle). Personāžam ir jāizpilda grūtību līmeņi tieši šādā secībā. Katrs grūtību līmenis ir lielāks izaicinājums nekā iepriekšējais, ar krietni stiprākiem briesmoņiem, pieredzi, ko zaudē mirstot, labākām iegūstamām mantām un citām lietām. Mainot grūtību līmeni, personāžam paliek visas viņa prasmes, bruņojums un viss pārējais, un šos līmeņus var brīvi mainīt. Kad ir izieta spēle normālajā grūtību līmenī, spēlētājs var izvēlēties sākt spēli ar hardcore personāžu. Parasti, kad spēlētāja vadītais tēls nomirst, tas parādās attiecīgā akta pilsētā, bez mantām, kuras var savākt no līķa nomiršanas vietā. Ja tiek iziets no spēles, līķis parādās pilsētā blakus tēlam. Ja ir izvēlēts hardcore tēls, tas var nomirt tikai vienreiz, pēc kā spēli ar to vairs nevar turpināt.

Diablo II ir arī lietas, kas atvieglo spēlēšanu. Piemēram, spēlētājam ir iespēja nolīgt vienu no vairākiem datora vadītiem algotņiem, kas seko spēlētājam un palīdz cīnīties ar briesmoņiem. Ja paveicas, spēlētājs var atrast kādu retu un vērtīgu priekšmetu, vai komplekta priekšmetu, kas savācot visu komplektu dod papildu bonusus. Priekšmetus var uzlabot, tajos ieliekot dārglietas, ja tiem ir tāda iespēja, vai pārvērst dažādas mantas, izmantojot Horadric Cube.

Varoņu klases[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Visu Diablo II varoņu izvēles animācijas.

Amazone[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Amazone ir "aktīvo prasmju" cīnītāja. Viņas prasmes galvenokārt ir uz sevi (parasti pasīvās aizsardzības spējas, loka un bultu lietošana prasme (kas saistās ar ledus un uguns elementiem), tāpat vēl ar šķēpiem (kas saistās ar zibeni un indi). Tā ļoti līdzīga Zaglei no Diablo: abas asociējas ar ar lokiem un arbaletiem, un abas ir starp magu un cīnītāju. Amazone atšķiras ar to, ka viņa māk labi apieties arī ar šķēpiem. Klase ir brīvi balstīta uz amazoņu mitoloģiju. Amazones balsi ir ieskaņojusi Džesika Strausa.

Barbars[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Barbars Diablo 2 ir spēcīgs tuvcīņas karotājs, un vienīgais no varoņiem, kas vienlaicīgi var turēt rokās divus ieročus. Viņa prasmes ir sadalītas dažādās ieroču prasmēs, kaujas saucienos un kaujas prasmēs, pārējās prasmes ir gandrīz pilnībā pasīvas un ļauj barbaram specializēties dažādu ieroču lietošanā. Viņa kaujas saucieni var pastiprināt gan savu, gan komandas biedru spēku, samazināt pretinieku spējas, nobaidīt viņus un pat nodarīt bojājumus. Barbara kaujas prasmes padara viņa uzbrukumu maksimāli brutālu, viņa labākais aspekts. Barbari Diablo 2 ir radušies no Northern Highlands, kur uz 5. aktu aizved papildinājums, un kur tos var pat nolīgt kā algotņus. Barbari oriģināli ir konceptualizēti no Hellfire, oriģinālā Diablo "papildinājuma", kuru izgatavoja Sierra. Tas netika iekļauts gala versijā, bet tika iekļauts kā slēptā klase 1.01 versijā. Barbariem bija tāds pats izskats un balss kā cīnītājam, bet bija citas prasmes. Barbari, kas ir tuvcīņas personāži, var būt ļoti efektīvi. Elles grūtības līmenī dabiskā elementu aizsardzība samazinās, kamēr Barbars ir vienīgā klase, kas pasīvi to var palielināt. Viņa balsi ir ieskaņojis Deivids Tomass.

Burve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Burve specializējas elementu maģijās: ledus, elektrības un uguns. Ledus burvestības palēnina pretiniekus, vai pat sasaldē tos, taču izdara mazāk bojājumu nekā elektrības vai uguns burvestības. Elektrības burvestību iespējamo nodarīto bojājumu amplitūda ir ļoti liela, tās var nodarīt gan ļoti daudz bojājumu, gan maz. Teleportēšanās burvestība ir noderīga, ļaujot burvei pārvietoties visātrāk no visiem tēliem. Tās plusi ir ļoti spēcīgās burvestības un to buršanas ātrums; mīnusi ir mazais dzīvību skaits un sliktās pieejamās bruņas, liekot spēlētājam būt uzmanīgam. Pēc stāsta burves ir sievietes, kas iemācījās maģijas noslēpumus un sadumpojās pret vīriešu vadītajiem austrumu magu klaniem. Burves balsi ir ieskaņojusi Liana Junga.

Nekromants[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Arī nekromants ir burvja tipa personāžs, kurš atdzīvina kritušos kā savus padotos. Viņa prasmes ir sadalītas lāstos, izsaukšanā, indes un kaulu burvestībās. Izsaukšanas maģija ļauj viņam atdzīvināt skeletus vai jebkuru kritušo briesmoni, kā arī izsaukt dažādus golemus, kuru izsaukšanai pietiek ar jebkura briesmoņa līķi. Indes un kaulu burvestības izdara tūlītējus bojājumus. Kaulu prasmes arī noder šķēršļu izlikšanai daudzspēlētāju režīmā. Lāsta maģijas ir ļoti noderīga nekromanta arsenāla sastāvdaļa un atvieglo tā cīņu. Lai arī daži lāsti sakūda briesmoņus vienu pret otru, ir jāatceras, ka ar vieniem pašiem lāstiem tikt tālu būtu grūti. Nekromanta balsi ir ieskaņojis Maikls Makonohijs.

Paladīns[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Paladīns ir reliģiozs karotājs, kurš cīnās pret visu ļauno. Lai atspoguļotu, ticīgā paladīna kaujas prasmes sastāv no fanātiskiem uzbrukumiem līdz pat debesu zibeņiem. Viņa prasmes ir sadalītas zobena uzbrukuma veidos, svētajās maģijās, kaujas aurās un uzbrukuma aurās, piemēram, tādās, kas palielina aizsardzību vai dzīvību atjaunošanās ātrumu. Šīs auras ir noderīgas daudzspēlētāju režīmā, jo vairums no tām darbojas arī uz komandas biedriem. Vairums no aurām neprasa maģijas punktus un tas padara paladīnu ļoti ekonomisku, jo tam ir maz jātērē manas atjaunošanā. Tie ir ļoti spēcīgi arī ar vairogu, to varot arī izmantot uzbrukumā. Paladīns ir vislabākais aizsardzības tēls un pasīvais pretinieku novājināts. Visas tā burvestības ir ļoti spēcīgas pret mirušajiem. Viņa balsi ir ieskaņojis Lerijs B. Skots.

Spēlēšana ar citiem cilvēkiem[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atšķirībā no Diablo, Diablo II apzināti veidots ar domu, ka to spēlēs internetā. Dažas burvestības (piemēram, auras un kaujas saucieni) iedarbojas uz tuvējiem grupas biedriem, un pazemē ir atstāta vairāk brīva vieta. Daudzspēlētāju spēlēšana ir sasniegta caur Blizzard Battle.net bezmaksas interneta servisu, vai caur LAN. Battle.net ir sadalīts "Atvērtajos" un "Slēgtajos" serveros. Atvērtajos spēlētāji var spēlēt ar saviem parastās spēles personāžiem; kamēr Slēgto serveru personāži tiek glabāti Blizzard serveros, lai novērstu šmaukšanos, kad ar to ir jāspēlē katras 90 dienas, lai netiktu izslēgts no spēles. Spēlēšana internetā citādi ir ļoti līdzīga viena spēlētāja režīmam. Galvenā izmaiņa ir tāda, ka spēlētājiem pēc ieiešanas serveros kartes tiek nejauši ģenerētas, bet ne internetā, kartes saglabājas datora atmiņā. Spēli var spēlēt, sadarbojoties (Spēlētāji pret Briesmoņiem, PvM), spēlētāju grupas ar specifiskām mantām un spēcīgākām prasmēm var uzvarēt dažas no klimatiskajām kaujām pāris sekunžu laikā. Vienā spēlē var būt līdz astoņiem spēlētājiem; viņi var vai nu apvienoties grupā/s, vai spēlēt pa vienam. Briesmoņu dzīvības, pieredze, ko iegūs to nogalinot, izturība un mantu labums pieaug vairāk spēlētājiem spēlējot. Spēlētājiem ir atļauts cīnīties vienam pret otru, kur visi bojājumi tiek samazināti kā spēlētājam pret spēlētāju (PvP). uzvaras gadījumā tu saņem daļu no spēlētāja naudas un ausi ar viņa vārdu, līmeni un klasi. 1.10 versijā ir iekļauta iespēja spēlēt ar ladder personāžu. Ladder sistēmu var uzlikt uz dažādiem intervāliem, kas ļauj jaunajiem spēlētājiem sākt ar līdzīgiem līmeņiem. Ladder sezonas ir no 8 mēnešiem, līdz pat gadam. Kad laiks beidzas, visi personāži ar savām mantām tiek pārcelti uz normālu spēlēšanu. Dažādas retās mantas un rūnas ir pieejamas tikai ladder spēlēs, lai gan tās var manīt un tirgot arī pēc laika beigšanās. Pavisam priekš Diablo II ir izlaistas 22 versijas. Caur versiju vēsturei, ir aizliegtas dažas lietas (kā nelegāla mantu dublikācija), liela spēles balansēšana. Ne visas versijas ir tieši izmainījušas Diablo II spēlēšanu, kā dažas, kurām bija minimāli efekti uz spēli, bet kas izmainīja citas lietas. Pašreizējā spēles versija ir 1.11b. Precīzu versiju skaitu noteikt ir neiespējami, jo Battle.net izdarīja daudz sīku izmaiņu vienmēr, kad tas bija nepieciešams.

Sizēts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Diablo II stāsts notiek pēc iepriekšējās Diablo spēles beigām, kurā kāds mirstīgais varonis uzvarēja Diablo. Varonis, kurš iesprostoja Diablo (cīnītājs pirmajā daļā) iespiež tā dvēseļakmeni (burvju akmeni kas satur velna vai eņģeļa dvēseli) savā galvā, mēģinot panākt, ka Diablo viņā iemiesojas. Pēc šī notikuma varonis pamazām sāk zaudēt kontroli pār Diablo dvēseli un lēnām kļūt traks. Diablo II sākuma video, Mariuss, stāstītājs, runā par to, ka ir redzējis kritušo varoni, kurš nu jau ir pilnībā zaudējis kontroli, uzrīda tavernai dēmonus. Mariuss vienīgais izdzīvo un sapratis, ka dēmoni viņu apzināti neaiztika, sāk kritušajam varonim sekot. Spēlētājs pieņem varoņa lomu, kas dzen pēdas šim kritušajam varonim, cerot tam visam pielikt punktu. Pārējā stāsta daļa pamazām atklājas četriem aktu gaitā, spēlētājam tiekoties ne tikai ar dēmonu pavēlnieku Diablo, bet arī ar diviem jauniem spēcīgiem dēmoniem — viņa brāļiem Mefisto un Bālu. Diablo bija noteikts atbrīvot viņus no dvēseļakmeņu ieslodzījuma, no kura Diablo pamanījās izbēgt pirmajā spēlē. Varonis ceļo caur dažādām zemēm, lai cīnītos pret elles spēkiem un beigu beigās sasniegtu arī pašu elli.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Artis Ābols. «Diablo II: Resurrected šogad gaidāms datoros un spēļu konsolēs». kursors.lv, 2021. gada 23. februāris. Skatīts: 2021. gada 3. martā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]