Diablo

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Diablo
Diablo Coverart.png
Izstrādātājs Blizzard North
Izdevēji

(PC) (Mac)

Blizzard Entertainment

Ubisoft

(PS)

Electronic Arts

Electronic Arts Victor
Dizaineri

Ērics Sčaefers,

Deivids Breviks,

Maks Sčhaefers,

Ēriks Sekstons.

Kennets Villiams
Sērija Diablo sērija
Jaunākā versija 1.09
Izdots 1996. gada decembris
Žanrs Hack and slash
Režīmi vienspēlētāja, daudzspēlētāju
Platformas Mac OS, Windows
Datu nesējs DVD
Sistēmas prasības Klaviatūra, pele

Diablo ir Hack and slash RPG žanra datorspēle, kuru ir iztrādājis Blizzard North un 1996. gada Decembrī izlaidis Blizzard Entertainment.

Spēle notiek Khanduras karaļvalstī (kas atrodas Diablo sērijas fantāzijas pasaulē).

Diablo bija ļoti populāra, un tāpēc 1997. gadā Sierra On-Line izlaida neoficiālo papildinājumu Diablo: Hellfire. Pēc tā 2000. gadā sekoja stāsta turpinājums, Diablo II.

Stāsts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Diablo stāsts ir par karu starp Debesīm un Elli. Diablo ir viens no trim galvenajiem ļaunumiem, viens no viss spēcīgākajiem dēmoniem. Pirms spēles notikumiem, slepens magu ordenis pazīstams kā Horadrim katru no glavenajiem ļaunumiem ieslodzīja Dvēseļakmenī; Diablo sarkanais akmens tika aprakts alās zem Tristramas, un ar laiku tika aizmirsts. Ieslodzījums bija domāts uz mūžu, bet Dvēselakmeņa spēks pavājinājās ar katru gadsimtu, ar laiku ļaujot Diablo no dvēseļakmens lietot ierobežotu spēku. Viņš telepātiski pārņēma Arhibīskapu Lazarusu.

Spēlētāju klases[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spēlē ir trīs personāžu klases, kas ir: cīnītājs, strēlnieks un burvis. Katram personāžam ir savas priekšrocības - cīnītājam ir liels fiziskais spēks, strēlniekam ir liela veiklība un burvis ir maģijas speciālists.

  • Cīnītājs: Cīnītājs ir specīgs tuvcīņas personāžs, kara ieroču speciālists, kurš var nodarīt vairāk bojājumus par abām pārējām klasēm. Tie svārstās no brutāliem barbariem līdz dižciltīgiem bruņiniekiem.
  • Strēlnieks: Strēlnieki, kas parādās Diablo, ir lokšaušanas speciālisti. Viņi var lietot nedaudz maģijas, lai gan ne tik labi kā burvji. Strēlnieki pieder pie grupas Sisters of the Sightless Eye.
  • Burvis: maģijas speciālists. Burvis ir personāžs, kas var sasniegt tik augstu maģijas līmeni, ka viņam nebūs nepieciešami fiziskie ieroči. Viņi pieder pie magu klana Vizjerei.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]