Dienvidparks

Vikipēdijas lapa
South Park
SouthParkHD.png
Formāts Animācijas seriāls
Veidotājs (-i) Trejs Pārkers
Mets Stouns
Ierunājuši Trejs Pārkers
Mets Stouns
Mērija Keja Bergamne (1997–1999)
Īzaks Hejess (1997–2006)
Elīza Šneidere (1999–2003)
Mona Maršala (2000–pašlaik)
Eiprila Stjuarta (2004–pašlaik)
Mūzikas autors Primus
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valoda(s) Angļu
Sezonu skaits 26
Sēriju skaits 325 (sēriju uzskaitījums)
Izstrāde
Sērijas garums 22 minūtes[1]
Kompānija Celluoid Studios
(1997)
Braniff Productions
(1997–2006)
Parker-Stone Studios (2007–pašlaik)
Comedy Partners
Izplatītājs Comedy Central
Debmar-Mercury (syndication)
20th Television
Paramount Home Entertainment (home video)
Translācija
TV kanāls Comedy Central
Attēla formāts 480i (4:3 SDTV) (1997–2008)
1080i (16:9 HDTV) (2009-)
Translācijas periods 1997. gada 13. augusts — pašlaik
Hronoloģija
Iepriekšējais The Spirit of Christmas
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa

"Dienvidparks" (angļu: South Park) ir amerikāņu animēta situāciju komēdija, kuru izveidojuši Mets Stouns un Trejs Pārkers kabeļtelevīzijas Comedy Central vajadzībām. Šajā televīzijā "Dienvidparks" pirmo reizi uz ekrāniem tika izrādīts 1997. gadā.[2] Tajā tiek stāstīts par četriem zēniem, kā arī viņu draugiem un paziņām, kuri dzīvo mazpilsētā ar nosaukumu Dienvidparks, Kolorādo štatā. Latvijā šis seriāls ticis pārraidīts TV3, TV6 televīzijas kanālos.

Seriāla galvenie varoņi ir Stens Maršs, Kails Broflovskis, Ēriks Kartmens un Kenijs Makormiks.

Galvenie tēli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dienvidparka galvenie tēli autobusa pieturā (secība no kreisās uz labo): Ēriks Kartmens, Kails Broflovskis, Stens Maršs un Kenijs Makkormiks

Stens[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Stens Māršs (Stan Marsh) parasti tiek attēlots brūnā jakā un zilā cepurē, kurai galu rotā sarkans bumbulis. Viņa labākais draugs ir Kails. Stens pieder pie Romas Katoļu baznīcas. Stenam ir arī draudzene vārdā Vendija, ar kuru viņam attiecības mainās no sērijas uz sēriju.

Kails[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kails Broflovskis (Kyle Broflovski) ir Stena labākais draugs. Viņš ir ebrejs.

Kenijs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kenijs Makkormiks (Kenny McCormick) ir zēns, kas nāk no visai nabadzīgas ģimenes. Viņš pārsvarā tiek attēlots oranžā vējjakā ar kapuci, kas aizsedz muti, tāpēc nevar īsti nekad sadzirdēt, ko viņš saka. Pirmajās piecās sezonās Kenijs mirst gandrīz katrā sērijā. Sestajā sezonā gan bija teikts, ka Kenijs ir nomiris pa īstam, bet sezonas pēdējā minūtē viņš negaidīti uzrodas.

Ēriks[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ēriks Kartmens (Eric Cartmen) seriālā tiek atainots kā resns un izlutināts bērns, kurš nevienu neciena un, lai gan arī viņu neviens necieš, pārējie bērni ar to draudzējas.

Aiks[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Aiks ir Kaila mazais brālis, kurš ir tikai četrus gadus vecs. Viņš ir adoptēts. Aika dzimtā valsts ir Kanāda. "Aiks" ir tikai iesauka. Aika īstais vārds ir Pēteris Broflovskis (Peter Broflovski).

Baterss[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Leopolds Baterss Stotčs (Butter — sviests) ir gaišmatains bērns, kas seriālā ienāk kā ziņu piegādātājs, bet pēc Kenija nāves sestajā sezonā viņš kļūst par Kenija "pagaidu aizstājēju". Kad Batersu padzen no četrotnes, viņš kļūst par superļaundari (supervillian) Profesoru Haosu (Professor Chaos), kurš mēģina iznīcināt pasauli (piemēram, pūšot dezodorantu, tādējādi iznīcinot ozona slāni).

Tvīks[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tvīks (Tweek) ir stresa pārņemts bērns, kas par visu uztraucas.

Skolotājs Gerisons[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klases audzinātājs Gerisons (Mr. Garrison, jaunākajās sērijās — Mrs. Garrison) ir vienīgais tēls seriālā, kuram ir pašam sava sižeta līnija.

Seriālā viņš ienāk kā trešās klases audzinātājs, kurš visur staigā ar rokā uzmauktu plīša rotaļlietu Cepurnieka kungu (Mr. Hat). Kad Cepurnieka kungs pazūd, Gerisons jūtas slikti un atrod Zaru kā tā aizstājēju. Tomēr vēlāk Cepurnieka kungs kaut kādā veidā salauž Zaru un Gerisons atkal seriālā uz kādu laiciņu ir kopā ar Cepurnieka kungu.

Kad Gerisons pamet darbu skolā, viņam uznāk atklāsme, ka viņš ir homoseksuālis. Kad viņš grib atgriezties darbā skolā un to pasaka direktorei, viņu pieņem darbā tikai kā bērnudārza audzinātāju. Bet tad diskriminēt homoseksuāļus kļūst nelikumīgi, un tādēļ viņu nākas pieņemt atpakaļ darbā pie tās pašas klases, kuru viņš mācīja iepriekš. Tā kā par diskrimināciju var iesūdzēt tiesā un pieprasīt miljoniem dolāru, Gerisons nolīgst skolotāja asistentu Verga kundzi (Mrs. Slave), lai panāktu, ka viņus atlaiž no darba par visādām neķītrībām. Plāns neizdodas, bet viņi iemīlas.

Tā kā Gerisons nejūtas kā vīrietis, viņam veic dzimummaiņas operāciju. Verga kundzei tas nepatīk, un viņi izšķiras. Vēlākajās sērijās gan Gerisons izdarīto nožēlo.

Timijs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Timijs (Timmy) ir bērns elektriskā ratiņkrēslā. Timijs ir garīgi atpalicis un visu laiku izbļauj savu vārdu.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Dave Lake. «The 10 Most Controversial 'South Park' Episodes». MSN TV, 2009. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 15. maijā. Skatīts: 2011. gada 12. janvāris.
  2. (angliski) South Park IMDb