Diskusija:Frānsisa Makdormanda

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

@Edgars2007: nav jābūt Frānsisa, tāpat kā visiem vīriešu kārtas Francis'iem? —Turaids (diskusija) 2019. gada 13. oktobris, plkst. 18.53 (EEST)

Kāpēc Tu domā, ka nav jābūt Frānsisa? --Dainis (diskusija) 2019. gada 13. oktobris, plkst. 18.57 (EEST)
Jo stāv kā stāvējis un neviens neliekas ne zinis. —Turaids (diskusija) 2019. gada 13. oktobris, plkst. 19.40 (EEST)
Tu to saki tā, it kā īpašvārdu atveide būtu tik triviāls jautājums vai arī salīdzinoši triviāli risinājums jautājums, ka mums vissir atveidots ar sajēgu un domāšanu par pareizu atveidi (angļi tomēr nav baigi pateicīgi) :D Sk. arī šo (man gan uz "īpašvārdu atveides mēnesi" bija doma piesēsties pie šī un uztaisīt kaut ko usable, bet...), nē, neesmu atjauninājis datus tur.
Jā, droši pārvieto. Ja tas bija domāts generally "kāpēc Edgar esi atkal noteikumus ignorējis" - es Tev došu ziņu, ja būsi pārvietojis kaut kā, kas "man neliekas pareizi" ;) --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 14.23 (EEST)
Īpašvārdu atveide tiesām nav triviāli risināms jautājums, bet vēl grūtāk risināms tas kļūst, ja visi gaida, kad kāds cits pārvietos un beigās nepārvieto neviens. Zemteksts bija, ka es pēc Gojāsas starpgadījuma ar pārvietošanām vairs nenodarbošos, jo, kā man pamatoti aizrādīja, es šo jomu nepārzinu. Tieši tāpēc ceru. ka iniciatīvu uzņemsies kāds no zinātājiem. Es varu būt tikai tas, kurš norāda uz iespējamajām neatbilstībām. —Turaids (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 17.42 (EEST)
kad kāds cits pārvietos un beigās nepārvieto neviens - šī diemžēl ir globāla problēma lvwiki, ka diskusijā kāds kaut ko ieraksta, bet netiek veiktas nekādas darbības (ne tikai pārvietošanām, bet vispār), pirms daudziem gadiem es centos pāriet cauri diskusijām un veikt darbības, bet tie bija tik seni laiki un mana darbība šajā projektā vairs nav tā, kāda tā bija tajos gados.
Par tēmu - 99% gadījumu jau Tavas darbības ir pilnībā OK, bet tas 1% var gadīties jebkuram, kas ar šo sāk nodarboties masveidā. Tāpēc teiktu, ka iedzer kādu aliņu, aizmirsti Gojāsas aizvainojumus etc. (varbūt paturi prātā to diskusijas daļu, kas bija par tēmu) un turpini darboties tālāk. Diemžēl, drēbes lietpratēji, šķiet, ar šo masveidā nenodarbosies. Atgādinu, ka es jau arī esmu tāda paša līmeņa "speciālists" kā Tu; man varbūt ir pieeja kaut kādām vēl citām valodām, bet es jau arī tupa skatos tabulās un atveidoju pēc tām. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 17.55 (EEST)
Jā, biji padomā vai nu Tu, Biafra vai Zuiks. Šajā gadījumā gan pie Tevis vairāk vērsos kā pie raksta autora, nevis administratora. Par Gojāsu aizvainojuma nav, drīzāk neizpratne un neapmierinātība, ka neviens nav gatavs šo problēmu risināt, kas liek nolaisties rokām darboties Vikipēdijā kā tādā. Nu labi, ir Apekribo, bet arī viņš lielākoties vairās pats pārvietot lapas. —Turaids (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 18.15 (EEST)
a) īpašvārdu atveides jautājumos neesmu iedziļinājies vispār, pats prasu pēc palīdzības pie pirmās izdevības citiem; b) neko nezinu par "Gojāsas gadījumu", nebiju iesaistīts, neesmu lasījis pat diskusiju. --Biafra (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 18.49 (EEST)
šie citāti "To izlemj mazs bariņš cilvēku" un "Mazs bariņš cilvēku, no kuriem visi vai vismaz lielākā daļa strādā Karšu izdevniecībā Jāņa sēta" ir tik ļoti ne pa tēmu, ka es pat nesaprotu, ko jūs tur rakstiet tai diskusijā. kā Vikipēdijā kaut ko var izlemt "bariņš cilvēku"? viss ir jāpamato ar atsaucēm un, ja kautkas tiek "izlemts", tad izlemts tiek publiski, diskutējot un vienojoties, vai, ja nevar vienoties ... (to negribu pat turpināt). konkrēti es esmu izteicies tikai par vēsturisku, tradicionālu nosaukumu nemainīšanu, atsevišķās konkrētās situācijās, pamatojot to ar atsaucēm, pie kam nevis tikai no Jāņa sētās atlantiem, bet arī no senākiem izdevumiem, enciklopēdijām. bet nekādā gadījumā neesmu kautkādās nemainīgās stingrās pozīcijās! stingrs esmu tikai pret patvaļīgu vienpersonisku darbību, bez diskusijas pārvietojot tradicionālus nosaukumus (Tjanšans, piemēram), balstoties tikai vienā avotā. --Biafra (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 18.57 (EEST)
Tevi ar Zuiku minēju vien tāpēc, ka, manuprāt, jūs varētu būt ieinteresēti palīdzēt savest to lietu kārtībā (proti, veikt pašu pārvietošanu), nevis lai kaut ko pārmestu Gojāsas vai Tjanšanas sakarā. Par patvaļīgas un vienpersoniskas darbības nevēlamību piekrītu, bet aicinu arī apsvērt līdzšinējās prakses nesekmīgumu samilzušās problēmas risināšanā. —Turaids (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 19.19 (EEST)
ja vēlies kkur redzēt manu iesaisti, tad noteikti uzrunā. ir 0,01% iespējamība, ka es pats pamanīšu diskusiju, kur kautkas tiek apspriests šādi, vai arī, ka uzzināšu par vēlmi kautko pārvietot, bet ir šaubas vai vajag un vēlme apspriesties, ja mani konkrēti neuzrunās ar jautājumu. ja iesaistīsi - noteikti esmu gatavs darīt, ko vajag.
piebildīšu arī, ka diskusiju kultūra pāris diskusijās, kurās jūs esat saķērušies ar Egilus pārsniedz normālas diskusijas robežas (iepriekš pieminētā un vēl viena, ko pat negribu saukt vārdā un tās garuma dēļ neesmu izlasījis). aicinu būt konstruktīviem, nevis analizēt ar tēmu pilnīgi nesaistītas lietas (ja gribas izrakstīties - to var darīt savā lietotāja lapā (varbūt), vai, piemēram, Delfu komentāros), aicinu izvairīties no personiskiem apvainojumiem un naidīgas izturēšanās, lietotāju uzvedība šajās diskusijās ir visai tuvu tam, lai dotu brīdinājumu. --Biafra (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 19.41 (EEST)
Vakar izveidoju lapu pārvietošanai veltītu veidni, kas šādus rakstus apkopo vienā kategorijā, ko arī aicinu visus aplūkot. Par diskusiju līmeni jāatzīst, ka, iespējams, ne vienmēr pratu pienācīgi reaģēt uz to, kas nāca no Egilus puses. Bet savu mācību esmu guvis un turpmāk no viņa turēšos pa gabalu. —Turaids (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 20.07 (EEST)
Drīzāk šādos gadījumos vai nu pats izsaki aizrādījumu vai arī ziņo kādam no administratoriem - onwiki vai privāti. Jāsaprot arī, ka ne visi visu lasa, tāpēc nevar visu pamanīt, dažkārt arī paslīd garām konfliktu situāciju tendences. Tās, protams, ir jārisina un nedrīkst tā atstāt. Otras personas vikiieguldījums nevar būt par iemeslu uzvesties nekorekti. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 20.14 (EEST)
Treisijs jau pašā sākumā izteica aizrādījumu (paldies par to!), par ko Egilus viņam pateicās un turpināju iesākto. Tā kā nekas vairāk no malas nesekoja, pieņēmu, ka viss tālākais notiek ar administrācijas akceptu. —Turaids (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 20.45 (EEST)
es jau zināju, ka būs problēmas ar Edgara "jēdzienu interpretāciju"... :) nav nekādas "latviešu valodas vikipēdijas administrācijas"! ir administratori, kuriem ir zināmi pienākumi un iespējas, taču visi vikipēdijas lietotāji ir līdzvērtīgi, nekādu vairāk citu "uzpleču" par šeit minētajiem, administratoriem nav, nav tā, ka administratoru "vārds" būtu ar kautko nozīmīgāks par jebkura cita lietotāja pausto. --Biafra (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 21.06 (EEST)
Labi, neveiksmīgs formulējums, bet neviens cits arī neko neteica. Vienīgais, kurš kaut ko teica, teica, lūk, ko: „Domā, es visus Vikivečus esmu tā iebaidījis, ka viņi neuzdrīkstas man iebilst? Viņi savu atbildi jau ir snieguši, nejaukdamies šai rakstā...”. Neesmu ne vikipēdiešu sarakstēs, ne arī uz pēdējām vikisanāksmēm esmu bijis, lai varētu šo apgalvojumu apšaubīt, vēl jo vairāk, ja visi pārējie tiešām klusē kā mutē ūdeni ieņēmuši. —Turaids (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 21.55 (EEST)
...naivi cerēt, ka visi lasa visas diskusijas... --Biafra (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 22.18 (EEST)
Vai, ka vēl kaut viens... —Turaids (diskusija) 2019. gada 14. oktobris, plkst. 22.27 (EEST)
@Turaids: varbūt tajā veidnē var ielikt piedāvāto jauno nosaukumu, lai nav jāmeklē diskusijā? Ja tāda nav, tad jau īsti nav ierosināts pārvietot. --Papuass (diskusija) 2019. gada 15. oktobris, plkst. 15.00 (EEST)
Vajadzētu, bet diemžēl neprotu veidnei piešķirt šādu iespēju. Gribēju arī veidnē pievienot saiti uz diskusiju un hronoloģiju tai lapai, kurā veidne ievietota, bet arī to neprotu. —Turaids (diskusija) 2019. gada 15. oktobris, plkst. 15.08 (EEST)
Pēc angļu īpašvārdu atveides pareizi ir Frānsisa. --Apekribo (diskusija) 2019. gada 15. oktobris, plkst. 15.05 (EEST)