Diskusija:Rīgas dome

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

raksts jāpārvieto uz Rīgas dome vai Rīgas pilsētas dome. nav pamata lielajam burtam otrajā vārdā. --Biafra 21:22, 30 decembrī, 2010 (UTC)

Nav taisnība, aiz vietvārdiem liek lielo burtu, ja vien nav runa par kādām salām, ezeriem vtml. Es no skolas tieši atceros, ka ir Rīgas Dome, tas bija pirms pāris gadiem, ja nu tieši šie likumi laika gaitā mainījušies, tad manas zinšanas svaigākas laikam 84.237.191.120 04:58, 31 decembrī, 2010 (UTC)
Manuprāt, Biafram taisnība. Saskaņā ar Pareizrakstības vārdnīcu: Ar lielo burtu rakstāms nosaukuma pirmais vārds (vai vārdu savienojuma pirmais komponents) — nosaukuma ievadītājvārds (tas var būt īpašvārds, kas nosauc attiecīgās reālijas atrašanās vietu...) ...iestāžu, institūciju, to nodaļu nosaukumos... Ja nosaukumā vārdu vairāk nekā divi, tad ar lielo burtu raksta gan ievadītājvārdu, gan tā saucamo diferencētājvārdu, piemēram, "Latvijas Zinātņu akadēmija". --ScAvenger 07:33, 31 decembrī, 2010 (UTC)
bez tam var ieskatīties arī dažādos likumdošanas aktos, Rīgas domes mājaslapā vai laikrakstos. nekur mēs neredzam 'dome' ar lielo burtu. --Biafra 14:34, 31 decembrī, 2010 (UTC)

Valsts valodas aģentūra ir informējusi, ka vārdu "dome" pašvaldības nosaukumā jāraksta ar lielo burtu.

Kā pamatojums tiek minēta Latvijas Republikas Valsts valodas centra 1998.gadā izdotā brošūra "Īpašvārdu rakstība", kuras 15.lappusē ir norādīts, ka "ar lielo sākumburtu rakstāms vienīgais sugasvārds aiz vietvārda (vai tā savienojuma ar nomenklatūras vārdu), ja šim sugasvārdam ir īpašvārda nozīme un rakstība ar mazo burtu var radīt pārpratumus" (Īpašvārdu rakstība. Rīga : LR Valsts valodas centrs, 1998, 15. lpp.).

Tātad nosaukumos, piemēram, Valmieras pilsētas Dome un Tukuma novada Dome, vārds "dome" rakstāms ar lielo sākumburtu.--Emciks 20:56, 19 aprīlī, 2011 (UTC)

Kādi pārpratumi šeit var rasties un kādēļ vārdam dome ir īpašvārda nozīme? Pareizrakstības vārdnīca, uz kuru es atsaucos, izdota 9 gadus vēlāk par to brošūru. --ScAvenger 21:02, 19 aprīlī, 2011 (UTC)
Varbūt kādam tad jāvēršas pie valodniekiem? Man skolā mācīja pilnīgi pretēji tam kā Vikipēdijā tiek regulāri pieņemts t.i. ka aiz vietvārda gandrīz vienmēr seko liels burts (ja vien runa nav par kādu salu vai tamlīdzīgi) ~~Xil (saruna) 21:10, 19 aprīlī, 2011 (UTC)

būtu jāredz tas Valsts valodas aģentūras ziņojums. kas tas ir? kur publicēts? (jo minētā 1998.g. brošūra nešķiet gana nopietns arguments pret citiem jaunākiem.) ja tā tiešām ir, ja VVA tā uzskata, nav problēmu, mainīsim. protams, Vikipēdija nav vienīgā vieta. es parasti šādas lietas salīdzinu ar laikrakstu Diena, kur joprojām ir saglabājušies salīdzinoši augsti tekstu korektūras standarti. tur nekur neatradīsiet "dome" ar lielo burtu. --Biafra 06:17, 20 aprīlī, 2011 (UTC)