Diskusija:Zivis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Bezžokļaiņus nevar pieskaitīt pie zivīm. Zivis ir žokļaiņu apakškategorija (virsklase). --Jānis U. 06:54, 8 janvārī, 2008 (UTC)

Vai pēc mūsdienu klasifikācijas zivis skaitās virsklase? Cik saprotu, tā vispār vairs īsti nav taksonomiska grupa. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 30. jūlijs, plkst. 09.38 (EEST)
Zivis ir primitīvo ūdenī dzīvojošu žokļaiņu grupa. Bez zivīm pie žokļaiņiem pieder četrkāji, kas ģenētiski ir cēlušies no kaulzivīm. Tāpēc zivis nevar uzskatīt par klasisku parafilētisku grupu, kur parasti tiek apkopoti dažādas izcelsmes organismi ar līdzīgu morfoloģiju. Zivju parafilētismu veido tas, ka atsevišķā grupā (virsklasē) ir izdalīti tetrapodi, kas pēc būtības ir uz sauszemes dzīvojošu kaulzivju virsklases pārstāvji. Savukārt, diskutabla ir arī kaulzivju pacelšana virsklases līmenī, jo skrimšļzivis, akantodes un bruņuzivis ir tikai klases līmenī. Piemēram krievu vikipēdijā atsevišķās vietās [1] zivis tiek uzskatītas par virsklasi. --Jānis U. (diskusija) 2017. gada 31. jūlijs, plkst. 17.38 (EEST)