Dobeles un apkārtnes slimnīca

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
SIA "Dobeles un apkārtnes slimnīca"
Ģeogrāfija
Atrašanās vieta Valsts karogs: Latvija Ādama iela 2, Dobele, Latvija
Organizācija
Slimnīcas veids lokālas nozīmes daudzprofilu slimnīca
Saites
Mājaslapa https://www.dobelesslimnica.lv/

Dobeles un apkārtnes slimnīca (DA slimnīca) ir III līmeņa neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde Ādama ielā 2 Dobelē, kas sniedz stacionāro neatliekamo medicīnisko palīdzību terapijas, neiroloģijas, ķirurģijas, traumatoloģijas, ginekoloģijas, dzemdniecības, pediatrijas, infekcijas un reanimācijas profila pacientiem. Ambulatoro pacientu ārstēšanu veic ginekologs-dzemdību speciālists, ķirurgs-traumatologs, oftalmologs, otolaringologs, onkologs, ftiziopneimonologs un kardiologs.

Slimnīcā darbojas klīniski-bioķīmiskā laboratorija, endoskopijas kabinets un dienas stacionāri, kas izveidoti pie ambulatorās un stacionārās daļas (ķirurģijas, traumatoloģijas, ginekoloģijas, neiroloģijas, internās medicīnas, rehabilitācijas, hemodialīzes profilos).[1]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Slimnīcas pirmsākumi izsekojami līdz 1918./1919. gadam. Pirmais slimnīcas vadītājs bija Edgars Francmanis (1878—1954). 1925. gadā pēc arhitektu Maindeļa un Bīlenšteina projektiem uzbūvēja divas slimnīcas ēkas, sāka darboties rentgena iekārta, slimnīcas laboratorija un EKG aparāts.

1989. gadā pēc arhitekta A. Purviņa projekta uzcēla divus Dobeles rajona centrālās slimnīcas ārstniecības korpusus, vienā izvietojās klīniskās nodaļas, bet otrā operāciju bloks, reanimācijas nodaļa, centrālā sterilizācija, klīniskā laboratorija, rehabilitācijas nodaļa, ēdināšanas bloks un administrācija.

1996. gadā Dobeles rajona centrālajai slimnīcai piešķīra bezpeļņas organizācijas statusu. 1999. gadā slimnīcā ieviesa laparoskopiskās ķirurģijas metodes, 2000. gadā datortomogrāfiju, bet 2001. gadā atvēra hemodialīzes nodaļu. 2001. gadā tai pievienoja Dobeles poliklīniku un pārdēvēja par SIA "Dobeles un apkārtnes slimnīca".[2]

2020. gadā slimnīca sāka veikt ERAF finansētu projektu internā bloka un rehabilitācijas nodaļas pārbūves būvdarbiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]