Pāriet uz saturu

Eibrahiuru sekcija

Vikipēdijas lapa
Eibrahiuru sekcija
Eubrachyura (de Saint Laurent, 1980)
Pelēkais peldkrabis (Liocarcinus vernalis)
Pelēkais peldkrabis (Liocarcinus vernalis)
Klasifikācija
ValstsDzīvnieki (Animalia)
TipsPosmkāji (Arthropoda)
ApakštipsVēžveidīgie (Crustacea)
KlaseAugstākie vēži (Malacostraca)
SekcijaEibrahiuru sekcija (Eubrachyura)
KārtaDesmitkājvēži (Decapoda)
ApakškārtaPleocimāti (Pleocyemata)
InfrakārtaKrabji (Brachyura)
Eibrahiuru sekcija Vikikrātuvē

Eibrahiuru sekcija jeb augstākie krabji (Eubrachyura) ir viena no krabju infrakārtas (Brachyura) sekcijām, kura tiek sadalīta divās apakšsekcijās atkarībā no tā, kur atrodas abu dzimumu dzimumorgānu atvērumi. Apakšsekcijas Heterotremata krabju tēviņiem dzimumorgānu atvērums atrodas uz kājām, bet mātītei uz krūšu kaula. Toties apakšsekcijas Thoracotremata krabjiem dzimumorgānu atvērumi abiem dzimumiem atrodas uz krūšu kaula. Tas eibrahiuru sekcijas krabjus atšķir no pārējiem desmitkājvēžiem, jo tiem atvērumi vienmēr atrodas uz kājām.

Lielāku sugu dažādību ietver Heterotremata apakšsekcija,[1] kas apvieno 68 dzimtas un kas tiek iedalītas 28 virsdzimtās.[2] Thoracotremata apakšsekcija apvieno 17 dzimtas, kas tiek iedalītas 4 virsdzimtās.[2] Senākās fosilijas, kas pieder eibrahiuru sekcijai, saglabājušās no krīta perioda.[3]

Sistemātika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Systema Brachyurorum: Part I. An annotated checklist of extant Brachyuran crabs of the world». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 28. septembrī. Skatīts: 2017. gada 12. novembrī.
  2. 2,0 2,1 «A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 3. martā. Skatīts: 2015. gada 12. novembrī.
  3. Evolutuin of Primitive Crabs
  4. WoRMS: Eubrachyura

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]