Eokarīdi

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Eokarīdi
Eokarīds Belotelson magister
Klasifikācija
ValstsDzīvnieki (Animalia)
TipsPosmkāji (Arthropoda)
KlaseAugstākie vēži (Malacostraca)
VirskārtaEokarīdi (Eocarida)
Iedalījums

Eokarīdi (Eocarida) ir izmirušu augstāko vēžu (Eumalacostraca) apakšklases virskārta. Šo virskārtu 1962. gadā izdalīja Harolds Kellijs Bruks. Eokarīdu virskārtā sākotnēji tika iekļautas Eocaridacea un Pygocephalomorpha kārtas. Taču vēlāk Pygocephalomorpha tika pieskaitīta perakarīdiem, bet eokarīdus papildināja belotelsonīdu kārta. Eokarīdi dzīvoja no vidusdevona līdz perma periodam.

Apraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Karapakss ar vienu šķērsenisku vagu un nav saaudzis ar krūšu segmentiem; divzarainās krūšu kājas ir ar vienu protopodīta segmentu. Galvenā diagnosticējošā pazīme bija furkālās plātnes un posmains dzelksnis uz telsona. Taču pēc tam, kad Pygocephalomorpha pārstāvjiem tika atrasti ostegīti un tie tika pārcelti pie perakarīdiem, tad šī pazīme dotajai grupai vairs nav universāla. Marsūpija eokarīdiem nav.

Sistemātika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • virskārta: †Eokarīdi (Eocarida) Brooks, 1962

(†) — izmirušu organismu grupa.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Schram, Frederick R., The Mazon Creek caridoid Crustacea / Fieldiana. Geology ; v. 30, no. 2, Field Museum of Natural History, 1974.
  2. Frederick Schram (2006). "Lobetelson mclaughlinae n. gen., n. sp., a new genus and species of belotelsonid malacostracan from the Pennsylvanian of the Mazon Creek area". Zoosystema 28 (2): 277–284. Arhivēts no oriģināla 2011-06-12.