Ferdinands Lieliskais

Vikipēdijas lapa
Ferdinands Lieliskais
Ferdinands Lieliskais
Lomās
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Valoda(s) latviešu
Sezonu skaits 2
Sēriju skaits 68 (sēriju uzskaitījums)
Izstrāde
Producents Aigars Grauba
Sērijas garums aptuveni 22 minūtes
Kompānija Platforma Television
Translācija
TV kanāls LNT
Attēla formāts 4:3
Translācijas periods 2002. gads — 2003. gads
Hronoloģija
Līdzīgi "Świat według Kiepskich" (oriģināls)

Ferdinands Lieliskais ir latviešu televīzijas seriāls, kas tika pārraidīts kanālā LNT no 2002. līdz 2003. gadam. Seriāls tika pārraidīts 5 reizes nedēļā darbdienu vakaros. Seriāla notikumi risinājās kādā Rīgas dzīvojamās ēkas dzīvoklī — Lielisko ģimenes mājās. Seriāls ir Polijas seriāla "Świat według Kiepskich" adaptācija.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Seriāls stāsta par kādas mazliet dīvainas ģimenītes — Lielisko — piedzīvojumiem. Lai cik grūti klātos, Lielisko ģimenei vienmēr ir padomā pārgalvīgas izdarības un kāds veids, kā padarīt dzīvi dzirkstošu. Bet pats ģimenes galva gatavs uz visapšaubāmākajām afērām. Ferdinands ir precējies ar Helēnu, viņiem ir trīs bērni — Valdis, Paula un Sīkā. Kopā ar Lieliskajiem dzīvo arī viņu Omīte, kuru sauc Rozālija. Tā kā ģimenes vienīgie ienākumi ir sievas Helēnas alga un Omītes pensija, Ferdinands izdomā dažādus ambiciozus un dažkārt pat neiedomājamus eksperimentus, lai tiktu pie naudas. Ferdinandam vissvarīgākais ir, lai naudas daudzums būtu pietiekami liels, tāpēc viņa afērās parasti iesaistās visi mājas iedzīvotāji — arī kaimiņi Arnolds un Māris.

Sezonas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sezona Sērijas Oriģinālā pārraide
Sezonas sākums Sezonas beigas
1 44 2002. gads 2002. gads
2 24 2003. gads 2003. gads

Tēli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Ferdinands Lieliskais (Jānis Jarāns) — ģimenes galva, mājas saimnieks. Nav konkrētas nodarbošanās, laiku pavada, meklējot veidus, kā nopelnīt naudu. Parasti gan visi plāni beidzas ar lielāku vai mazāku izgāšanos. Mīl iedzert, to parasti dara kaimiņu sabiedrībā. Ir ļoti labas attiecības ar dēlu Valdi, savukārt ar Omīti vienmēr ir par ko strīdēties. Nekad neaizmirst dienas, kad Omīte saņem pensiju.
 • Stenlijs Kozlovskis (Andris Bērziņš)–Ferdinanda brālēns, kurš stāstīja, ka viņš strādāja par dejotāju bet vēlāk Ferdinands uzzina, ka viņa brālēnam nav neviena kluba un viņš ir psihiatriskās slimnīcas pacients.
 • Helēna Lieliskā (Gunta Virkava) — namamāte, strādā slimnīcā par māsiņu. Mīl vīru, kaut arī vēlas, lai Ferdinands beidzot atrastu darbu. Dažkārt piedalās vīra izgudrotajās afērās.
 • Valdis Lieliskais (Ainārs Ančevskis) — Ferdinanda un Helēnas dēls, Omītes mazdēls. Grib būt kā tēvs — grib būt labāks par tēvu. Piedalās un atbalsta visas tēva idejas, lai cik absurdas tās būtu. Mācījies arodskolā, no kuras izslēgts. Tāpat kā Ferdinands, arī Valdis vēlas nopelnīt pēc iespējas vairāk naudas. Tomēr dažkārt Valdis aizdomājas par dzīvi un savu vietu tajā, sniedz tēvam dažādus padomus.
 • Paula (Jana Duļevska) — Ferdinanda un Helēnas vecākā meita. Prātā tikai puiši. Dažkārt savus draugus ved uz mājām. Sirsnīga un atvērta meitene ar savu raksturu. Daudz kopīgu interešu ar Helēnu.
 • Sīkā (Elizabete Palasiosa) — Jaunākā Ferdinanda un Helēnas meita. Palīdz tēvam, ja ir darīšana ar modernām lietām. Mīl kašķēties ar Valdi.
 • Omīte Rozālija (Inta Tirole) — Helēnas mamma. Uzskata, ka viņas viedoklis visiem ir jārespektē. Omītei ir dažāda rakstura strīdi ar Ferdinandu (pārsvarā tie saistīti ar to, kādu TV programmu skatīties). Ar visiem spēkiem cenšas no Ferdinanda nosargāt savu pensiju.
 • Arnolds Šķiņķis (Imants Vekmans) — kaimiņš. Sportists un vecpuisis. Labprāt piedalās Ferdinanda plānos.
 • Māris Putniņš (Kārlis Kupčs) — kaimiņš. Precējies ar Karīnu. Pērk un pārdod dažādas lietas, tādējādi gūstot peļņu. Neatsakās izpalīdzēt Ferdinandam viņa plānu realizācijā.
 • Karīna Putniņa (Inta Bankoviča) — Māra Putniņa sieva. Cenšas savu vīru turēt stingrā sievas tvērienā. Necieš vīram blakus jaunākas un skaistākas.
 • Eduards (Edžiņš) (Enriko Avots) — pastnieks. Ferdinanda mājā ir gaidīts tikai vienreiz mēnesī — Omītes pensijas izmaksas dienā. Dzejnieks — vienmēr ierodoties, pārsteidz ar kādu konkrētajam notikumam atbilstošu divrindi.
 • Dzintra (Ilze Vazdika) – Edžiņa sieva, kas iemīlējās Reabilitācijas zinātņu maģistrā un nežēlīgi sita, bet vēlāk ieradās, lai beigtu kautiņu starp maģistru un Edžiņu.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]