Sirdsmīļā Monika

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Sirdsmīļā Monika
Sirdsmīļā Monika
Seriāla "Sirdsmīļā Monika" 3. sezonas tituluzraksts
Žanrs situāciju komēdija
Režisors
Lomās
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Valoda(s) latviešu
Sezonu skaits 3
Sēriju skaits 51
Izstrāde
Sērijas garums 30 minūtes
Translācija
TV kanāls LNT
Pirmoreiz pārraidīts 1999. gada 6. novembris[1] — 2001. gads
Translācijas periods 2015. gada 3. jūlijs[2] — 2015. gada 15. jūlijs
Hronoloģija
Līdzīgi I Love Lucy

"Sirdsmīļā Monika" ir latviešu televīzijas seriāls, kas tika pārraidīts kanālā LNT no 1999. gada 6. novembra līdz 2001. gadam ar Mirdzu Martinsoni un Jāni Reini galvenajās lomās. Tas stāsta par ekscentrisku mājsaimnieci Moniku, viņas vīru un kaimiņiem. Seriāls ātri ieguva plašu skatītāju atzinību visdažādākajās auditorijās. "Sirdsmīļā Monika" ir jauns ekranizējums ASV televīzijas seriālam I Love Lucy. Seriāla režisors — Armands Ekštets.

Vēl seriāls izdeva divus komerciāli veiksmīgus mūzikas albumus ar seriāla mūziku un izveidoja īpašu Vecgada šovu. Koncerta tūre notika visā Latvijā, tika sniegti vairāk nekā 70 koncerti.[3]

2015. gadā LNT paziņoja ka seriāls atgriežas pēc vairāku gadu pārtraukuma. 3. sezonas sākumā galvenie varoņi nolemj pārvākties uz laukiem, kur uzsāks savu biznesu. 3. sezonas pirmizrāde notika 2015. gada 3. jūlijā, bet noslēgums — 2015. gada 15. jūlijā.

Sezonas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sezona Sērijas Oriģinālā pārraide
Sezonas sākums Sezonas beigas
1 25 1999. gada 6. novembris 2001. gads
2 16 2001. gads 2001. gads
3 10 2015. gada 3. jūlijs 2015. gada 15. jūlijs

Tēli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Cālīša jaunkundze (1.—2. sezona) (Venta Vecumniece) — viena no Hildas un Žaņa īrniecēm. Lūdza Monikai palīdzību atzīties Nikolajam mīlestībā.
 • Hilda Vimba (1.—3. sezona) (Olga Dreģe) — Monikas labākā draudzene, Žaņa sieva. Kopā ar vīru izīrē dzīvokļus daudzstāvu mājā, kas viņiem pieder. Monika un Roberts ir divi no tiem cilvēkiem. Ar Moniku ir uz vienu roku, dažreiz kopā apved Robertu un/vai Žani ap stūri.
 • Monika Rambāne (1.—3. sezona) (Mirdza Martinsone) — seriāla zvaigzne. Ekscentriska mājsaimniece. Roberta sieva. Labākais draugs Hildai. Viltīga un smieklīga sieviete. Dažreiz greizsirdīga. Ļoti grib piedalīties Roberta koncertos klubā ''Flamingo'', un dažreiz viņai izdevās Robertu pierunāt.
 • Nikolajs ''Koļa'' (1. sezona) (Gunārs Placēns) — ūdens vedējs. Bija iemīlējies Monikā, bet Cālīša jaunkundze bija iemīlējusies Koļā.
 • Rita (3. sezona) (Lidija Pupure) — Monikas un Roberta lauku mājas kaimiņiene.
 • Roberts Rambāns (1.—3. sezona) (Jānis Reinis) — Monikas vīrs. Dažās sērijās ir devis mājienus, ka nedaudz nožēlo apprecēšanos ar Moniku. Dažreiz viņš nesaprot savu sievu. Labākais draugs Žanim. Dziedātājs, strādā klubā ''Flamingo''. Negrib, lai Monika piedalās viņa koncertos, bet dažās izņēmuma kārtās viņš Monikai atļāva piedalīties.
 • Sarmīte (2. sezona) (Dita Lūriņa-Egliena) — žurnāliste, intervēja Robertu un Moniku, lai ievāktu informāciju mākslinieka ikdienas dzīvē žurnālam.
 • Žanis Vimba (1.—3. sezona) (Leons Krivāns) — Hildas vīrs. Roberta draugs. Arī nedaudz nožēlo, ka apprecējās ar Hildu.
 • Epizodēs — Dita Lūriņa-Egliena, Mārtiņš Egliens, Velta Līvija Straume, Juris Kalniņš, Zane Vaļicka, Maija Romaško, Laila Kirmuška, Jānis Kirmuška, Enriko Avots, Varis Vētra, Regīna Razuma, Artis Robežnieks, Agnese Zeltiņa, Zane Burnicka, Zane Jančevska, Esmeralda Ermale.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. «Sestdienās LNT šeptēsies Monika». Dienas Bizness. 1999. gada 13. oktobris. Skatīts: 2015. gada 29. jūlijs.[novecojusi saite]
 2. «TV ekrānos atgriežas populārais seriāls «Sirdsmīļā Monika»». apollo. 2015. gada 6. . Skatīts: 2015. gada 29. jūlijs.
 3. http://apollo.tvnet.lv/zinas/tv-ekranos-atgriezas-popularais-serials-sirdsmila-monika/695638

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]