Hobby Hall Group

Vikipēdijas lapa
Hobby Hall Group OÜ
Darbības joma tirdzniecība
Dibināts 2018. gads
Galvenais birojs Tallina, Karogs: Igaunija Igaunija
Produkti attālināta mazumtirdzniecība

Hobby Hall Group OÜ ir Igaunijas attālinātās mazumtirdzniecības uzņēmumu pārvaldītājsabiedrība. Tās īpašnieks ir Somijas uzņēmums PHH Group, ko pārvalda investīciju uzņēmums Mid Europa.

Uzņēmums pārvalda interneta veikalus hansapost.ee (Igaunijā) un hobbyhall.fi (Somijā).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2018. gada martā Igaunijas uzņēmums OÜ Hansapost (aprīlī mainīts nosaukums uz OÜ Wraith Invest), kas pārvaldīja interneta veikalu hansapost.ee, iegādājās Somijas uzņēmuma Hobby Hall Suomi Oy (pārvaldīja interneta veikalu hobbyhall.fi) 46 % kapitāldaļu.[1] Hobby Hall, Igaunijas Hansapost un Wraith Invest piederošā Latvijas uzņēmuma SIA Xnet (interneta veikals xnet.lv) pārvaldīšanai Wraith Invest 2018. gada 18. decembrī Igaunijā dibināja pārvaldītājsabiedrību Kinnistuabi OÜ. 2019. gada 15. februārī Kinnistuabi OÜ tika pārdēvēts par Hobby Hall Group OÜ.[2] 2019. gada decembrī Wraith Invest OÜ ar Hobby Hall Group starpniecību pilnībā iegādājās Hobby Hall Suomi Oy.[3]

2021. gada 31. martā tika paziņots, ka privātā kapitāla uzņēmums Mid Europa Partners iegādāsies Lietuvas elektroniskās tirdzniecības uzņēmumu UAB Pigu. Turklāt Mid Europa bija vienojusies ar MCI.Euroventures un Pigu un Igaunijas Hobby Hall Group OÜ īpašniekiem par Pigu un Hobby Hall Group apvienošanu.[4] Pēc konkurences institūciju atļaujas saņemšanas darījums tika pabeigts 2021. gada 17. jūnijā, un Mid Europa kļuva par grupas vairākuma akcionāru. Uzņēmumu UAB Pigu un Hobby Hall Group OÜ pārvaldīšanai 2022. gada 20. janvārī Somijā tika reģistrēts uzņēmums PHH Group Oy.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]