Inferno (filma)

Vikipēdijas lapa
Inferno
Oriģinālais
nosaukums
Inferno
Žanrs trilleris
Režisors Rons Hauards
Producents Braiens Greizers
Rons Hauards
Scenārija autors Deivids Keps
(pēc Dena Brauna romāna "Inferno")
Galvenajās
lomās
Mūzika Hanss Cimmers
Operators Salvators Totino
Montāža
Studija
Izplatītājs Columbia Pictures
Izdošana
  • 2016. gada 8. oktobris (Florence)
  • 2016. gada 28. oktobris (ASV)
Ilgums 121 minūtes
Valsts ASV
Valoda angļu
Budžets 75 miljoni US$
Kopējie ienākumi 94,8 miljoni US$[1]
Iepriekšējā filma Eņģeļi un dēmoni
IMDb profils

"Inferno" (angļu: Inferno) ir 2016. gada ASV mākslas filma, veidota mistiska trillera žanrā. Filmas režisors ir Rons Hauards. Filma uzņemta pēc Dena Brauna tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Šis ir sikvels filmām "Da Vinči kods" un "Eņģeļi un dēmoni", kā arī trešā filma Roberta Lengdona filmu sērijā. Filmā galveno, Roberta Lengdona lomu attēlo Toms Henkss. Citās lomās aktieri Felisita Džonsa, Omars Si, Sidse Babete Knudsena, Bens Fosters, Irfans Kāns.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hārvarda Universitātes simboloģijas profesors Roberts Lengdons atmostas no bezsamaņas Florences slimnīcā. Viņš daļēji zaudējis atmiņu, neko neatceras par divām pēdējām dienām, kā arī nezina, kā nokļuvis Florencē. Ārste Sjena Brūksa Lengdonam paskaidro, ka viņš ticis sašauts, ievainots galvā, tāpēc izveidojies īslaicīgs atmiņas zudums. Pēkšņi slimnīcā iebrūk bruņota sieviete (Konsorcija aģente Veijenta), kas cenšas Lengdonu nogalināt. Sjena palīdz Lengdonam izbēgt un aizved viņu uz savām mājām.

Sandro Botičelli ilustrācija "Elles karte"

Kad Lengdons nedaudz atguvies, viņš savu drēbju kabatā atrod cilindrisku priekšmetu, kas izrādās miniatūrs projektors (Faradeja rādītājs), kurš projicē Sandro Botičelli ilustrāciju "Elles karte" Dantes darbam "Dievišķā komēdija". Lengdons pamana, ka attēls tomēr precīzi neatbilst oriģinālam. Kāds veicis izmaiņas, tādējādi dodot norādes. Lengdons un Sjena pēc norādēm saprot, kas ir atstājis vēstījumu. Tas ir miljardieris Bērtrands Zobrists, kas bieži uzstājies ar lekcijām, kurās brīdināja ar pasaules pārapdzīvotību un vides izpostīšanu, aicinot veikt radikālus pasākumus cilvēces skaita ierobežošanai. Pēdējos gados Zobrists bija nozudis un izrādās, ka viņš strādājis pie vīrusa izveidošanas, kas spējīgs inficēt cilvēkus un strauji samazināt iedzīvotāju skaitu. Pirms pāris dienām Zobrists, bēgot no bruņotiem Pasaules Veselības organizācijas aģentiem, izdarījis pašnāvību, metoties zemē no kāda torņa Florencē. Tomēr vīrusu viņš paspējis novietot un tuvākā laikā tas tiks izplatīts.

Turpmākā filmas gaitā notiek Zobrista atstāto norāžu atšifrēšana, vienlaikus cenšoties izvairīties no vajātājiem, kuru mērķi Lengdonam nav skaidri. Lengdonam nākas piedzīvot negaidītus pārsteigumus un nodevību, nav zināms, kādas ir katra intereses. Lengdons tomēr spēj atrast vietu Stambulā, kur novietots vīruss. Kopā ar savu jaunības gadu draudzeni, Pasaules Veselības organizācijas augsta līmeņa darbinieci Elizabeti Sinskiju, Lengdons novērš draudošo cilvēces katastrofu.

Galvenajās lomās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]