Pāriet uz saturu

Zudušais simbols

Vikipēdijas lapa
"Zudušais simbols"
"Zudušais simbols"
Grāmatas vāks Bantam Press izdevumā.
Autors(-i) Dens Brauns
Oriģinālais
nosaukums
The Lost Symbol
Tulkotājs Dina Kārkliņa
Valsts Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Apvienotā Karaliste
Valoda angļu
Žanrs(-i) romāns
Izdevējs Doubleday (ASV)
Transworld (Apvienotā Karaliste)
"Kontinents" (Latvija)
Izdota 2009. gadā
Izdota latviski 2009. gadā
Tips drukātā versija
digitālā grāmata
klausāmgrāmata
Lappuses 528 (cietie vāki)
ISBN ISBN 978-9984-35-495-8
Masa un izmērs 790 grami
Iepriekšējā "Da Vinči kods"
Nākamā "Inferno"

"Zudušais simbols" (angļu: The Lost Symbol) ir ASV rakstnieka Dena Brauna romāns.[1][2] Romāna darbība notiek Vašingtonā pēc notikumiem, kas aprakstīti romānā "Eņģeļi un dēmoni" un "Da Vinči kods".

Romāns pirmo reizi publicēts 2009. gada 15. septembrī, angļu valodā. Šis ir trešais Dena Brauna romāns, kurā galvenais varonis ir Hārvarda Universitātes simboloģijas profesors Roberts Lengdons.[1] Pirmajā grāmatas tirdzniecības dienā ASV, Lielbritānijā un Kanādā tika pārdoti vairāk kā miljons eksemplāri cietajā ievākojumā un digitālās versijas.[3]

Latvijā romānu 2009. gadā izdeva izdevniecība "Kontinents", no angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.[4]

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Romāna darbība norisinās Vašingtonā 12 stundu laikā un centrējas uz brīvmūrniecību.[5]

Roberta Lengdona mentors, 33. pakāpes masons Pīters Solomons, kas vada Smitsona institūtu, viņu uzaicinājis nolasīt lekciju Kapitolija Nacionālajā Skulptūru zālē. Vēl Solomons palūdz Lengdonam, lai viņš atnes nelielo sainīti, ko viņš uzticējis glabāšanā Lengdonam dažus gadus agrāk. Kad Lengdons ierodas Kapitolijā, viņš dzird kliedzienus, kas nāk no rotondas. Pirms tam viņam zvanīja kāds cilvēks, kā viņš pats nodomāja, no Solomona biroja. Atskrējis uz kliedzienu vietu, viņš atrod nocirstu labo roku, kas novietota uz koka pamatnes, tieši zāles vidū. Rokai uz katra pirksta ir tetovējums, un Lengdons to atpazīst kā simbolisko "Mistēriju roku", kura, visticamāk, norāda tieši uz fresku "Vašingtonas apoteoze", kas atrodas Kapitolija kupola iekšējā daļā. Pamanot Pītera gredzenu uz viena no šīs rokas pirkstiem, Lengdons saprot, ka šī ir viņa drauga roka, un no jau saņemtā paziņojuma viņš saprot, ka nolaupītājs grib, lai viņš atrastu divas piramīdas, kuras, kā tic brīvmūrnieki, ir paslēptas kaut kur zem zemes Vašingtonā, un atšifrētu Nozaudēto Vārdu, nepieciešamu nolaupītāja ieceres realizēšanai.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Gina Carbone. «Dan Brown announces new book, 'The Lost Symbol'». Boston Herald, 2009-04-20. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012-07-04. Skatīts: 2009-11-03. (angliski)
  2. "ET Breaks News: Dan Brown Has Finished New Book", ETonline Arhivēts 2009. gada 4. maijā, Wayback Machine vietnē. (angliski)
  3. «Dan Brown’s ‘Lost Symbol’ Sells 1 Million Copies in the First Day». The New York Times. 2009-09-16. Skatīts: 2009-11-03. (angliski)
  4. Zudušais simbols jr.lv
  5. «Keys to Dan Brown's Solomon Key». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012-07-04. Skatīts: 2009-11-03. (angliski)

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]