Kamilla, Kornvolas hercogiene

Vikipēdijas lapa
Kamilla
Camilla
CHOGM Commonwealth Big Lunch on April 17, 2018 - 007 (cropped).jpg
Kamilla 2018. gadā
Apvienotās karalistes karaliene konsorte

Dzimšanas dati 1947. gada 17. jūlijā (75 gadi)
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Londona, Anglija, Apvienotā Karaliste
Dinastija Vindzoru dinastija (ieprecējusies)
Reliģija anglikānisms (Anglijas Baznīca)
Paraksts Camilla, Duchess of Cornwall signature.svg

Kamilla, Apvienotās karalistes karaliene konsorte (Camilla, Queen consort of the United Kingdom); dzimusi Kamilla Rozmarija Šenda (Camilla Rosemary Shand); vēlāk Kamilla Pārkere Boulza (Camilla Parker Bowles), dzimusi 1947. gada 17. jūlijā ir Apvienotās Karalistes karaliene konsorte un Čārlza III pašreizējā sieva.

Tā vietā, lai pieņemtu titulu "Velsas princese", Kamilla izvēlējās vīra otršķirīgo titulu "Kornvolas hercogiene" (Skotijā — "Rotesajas hercogiene"), jo Velsas princeses tituls tiek asociēts ar Čārlza pirmo sievu princesi Diānu.

Izglītību ieguvusi Anglijā, Šveicē un Francijā. 1973. gadā apprecējās ar britu armijas virsnieku Endrū Pārkeru-Boulzu, ar kuru viņai ir divi bērni un pieci mazbērni. Pāris izšķīrās 1995. gadā, gadu pēc Boulza aiziešanas no armijas.

Daudzus gadus Kamillai un princim Čārlzam bijušas attiecības, kas tikušas plaši atspoguļotas plašsaziņas līdzekļos, īpaši dzeltenajā presē. 2005. gadā viņi apprecējās.

Pēc Elizabetes II Vindzoras nāves 2022. gada 8. septembrī, kļuvusi par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas apvienotās karalistes un britu aizjūras domīniju karalieni konsorti.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]