Pāriet uz saturu

Kritušie eņģeļi (filma)

Vikipēdijas lapa
Kritušie eņģeļi
Oriģinālais
nosaukums
墮落天使
Žanrs krimināldrāma, neo-noir
Režisors Vans Dzjavei
Producents Džefrijs Lau
Scenārija autors Vans Dzjavei
Galvenajās
lomās
Operators Kristofers Doils
Studija Jet Tone Productions
Izplatītājs Kino International
Izdošana
  • 1995. gada 6. septembris
Ilgums 96 minūtes
Valsts Karogs: Honkonga Honkonga
Valoda
IMDb profils

"Kritušie eņģeļi" (ķīniešu: 墮落天使, piņjiņs: Duòluò Tiānshǐ) ir 1995. gada Honkongas neo-noir krimināldrāmas filma, kuras režisors un scenārija autors ir Vans Dzjavei. Filmā galvenās lomas atveido Leons Lai, Mišela Raisa, Takeši Kaneširo, Čārlija Jana un Kārena Moka.

Filmā ir divi savstarpēji saistīti sižeti — viens stāsta par slepkavu, kurš vēlas pamest noziedzīgo pasauli, prostitūtu, ar kuru viņš uzsāk attiecības, un viņa aģenti, kas viņā ir iemīlējusies. Otrs stāsts ir par nerunājošu, ar mutismu sirgstošu bijušu notiesāto, kas bēg no policijas un garīgi nestabilu sievieti, kuru pamet viņas draugs.

Vans sākotnēji filmu "Kritušie eņģeļi" sarakstīja kā trešo stāstu savai iepriekšējai filmai "Čankinas ekspresis" (1994), tomēr beigās to sadalīja divās atsevišķās filmās. Filma pazīstama ar tajā plaši izmantotajām ainām, kas filmētas ar platleņķa objektīvu, lai sagrozītu varoņu sejas, tādējādi paužot viņu izolāciju no apkārtējās pasaules. Filmā izmantots triphops un popmūzika, lai uzturētu "pilsētas vides" noskaņojumu.

Filmas "Kritušie eņģeļi" pirmizrāde notika 1995. gada 6. septembrī. Izdošanas brīdī daudzi kritiķi to kritizēja un salīdzināja ar filmu "Čankinas ekspresis". Laika gaitā filmas reputācija ir augusi un to uzskata par filmu, kas labi parāda Vana stilu. Filmas abstraktais, netradicionālais stils, konteksts, kurā tā uzņemta, kā arī pastiša un intertekstualitātes izmantošana gan attiecībā uz populāro kultūru, gan tās priekšteci filmu "Čankinas ekspresis" ir novedusi pie tā, ka to dēvē par postmodernisma filmu.[1]

  1. Botz-Bornstein, Thorsten (2008). "Wong Kar-wai's Films and the Culture of the "Kawaii"". SubStance 37 (2): 94–109. ISSN 0049-2426.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]