Latnet

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
SIA Latnet
Tips Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
Darbības joma telesakari
Dibināts 1995. gads (2007. gads)
Galvenais birojs Rīga, Karogs: Latvija Latvija
Produkti interneta pakalpojumi
Mātes uzņēmums BITE Latvija
Tīmekļa vietne latnet.eu

SIA Latnet ir Latvijas, informācijas tehnoloģiju un telesakaru uzņēmums, viens no lielākajiem datu pārraides pakalpojumu nodrošinātajiem valstī. Tā galvenais birojs atrodas Rīgā. Uzņēmuma īpašnieks ir BITE Latvija.

Pakalpojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Internets un datu pārraide — optisko kabeļu maģistrāles un pieslēguma līnijas; arī radio pieslēgums. Pakalpojums tiek piedāvāts aptuveni 2000 klientiem, to skaitā arī citiem IPS.
 • IP telefonija
 • Datu centrsserveru uzturēšana, mākoņskaitļošanas, e-pasta un tīmekļa mitināšanas pakalpojumi, domēnu reģistrācija.
 • IT apkalpošana
 • Mākoņpakalpojumi
 • Latnet OneIT, IT risinājumu plānošana, projektēšana, izveidošana un apkalpošana

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

LATNET Serviss logotips

Latnet pirmsākumi saistīti ar Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtu (LU MII), kur 1990. gadu sākumā pirmie Latvijā ieviesa internetu. 1992. gadā tika izveidots akadēmiskais datortīkls LATNET. 1994. gada janvārī LATNET tīklā izveidota klientu apkalpošanas nodaļa.

Tika nolemts no akadēmiskā datortīkla nodalīt komecpakalpojumus, un 1995. gada 15. februārī dibināts privāts uzņēmums SIA Latnet Serviss.[1] Uzņēmuma darbinieku pamatkodolu veidoja LU MII speciālisti. Savukārt akadēmiskais tīkls LATNET kopš 2007. gada darbojas ar nosaukumu SigmaNet.[2]

2003. gada 1. aprīlī tika dibināts galvenais Latvijas Interneta apmaiņas punkts LIX, un Latnet Serviss bija viens no tā dibinātājiem un līdzīpašnieks. 2007. gada novembrī LATNET Serviss dibināja meitas uzņēmumu SIA LATNET datu centrs.[3] 2007. gada vasarā uz Latnet Serviss cilvēkresursu un tehnoloģiju bāzes tika dibināts atsevišķs uzņēmums SIA Monitoringa centrs. Tam kā ārpakalpojums tika nodota Latnet Serviss tīkla uzraudzība un administrēšana.[4] 2009. gada decembrī dibināts meitas uzņēmums SIA LATNET TV Serviss. 2013. gada jūnijā tā nosaukums mainīts uz SIA TV Serviss.[5]

2014. gada 21. augustā SIA Latnet Serviss tika pārdots telesakaru un IT ārpakalpojumu uzņēmumam SIA Stream Networks (tas dibināts 2007. gada 11. aprīlī ar nosaukumu SIA ICT Consulting un 2008. gada 4. jūnijā pārdēvēts par SIA Stream Networks), kura lielākais akcionārs bija investīciju uzņēmums SIA ZGI Capital.[6]

2018. gada 9. aprīlī tika paziņots, ka SIA BITE Latvija iegādājies LATNET Serviss mātes uzņēmumu Stream Networks.[7] 2018. gada 21. novembrī tika pabeigta LATNET Serviss integrācija Stream Networks, un SIA LATNET Serviss tika dzēsts no Uzņēmumu reģistra. 27. novembrī SIA Stream Networks tika pārdēvēts par SIA Latnet.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. "LATNET Serviss", SIA Archived 2014. gada 27. jūlijā, Wayback Machine vietnē. zl.lv
 2. Akadēmisko datortīklu LATNET turpmāk sauks SigmaNet Archived 2014. gada 26. jūnijā, Wayback Machine vietnē. SigmaNet, 2007. gada 30. oktobrī.
 3. LATNET datu centrs, SIA Lursoft
 4. SIA Monitoringa centrs
 5. TV Serviss, SIA Lursoft
 6. 'Stream Networks' nopērk 'Latnet' Delfi Bizness, 21. augusts 2014
 7. BITE Latvija iegādājusies Stream Networks un LATNET Serviss Monta Glumane, Dienas Bizness, 2018. gada 09. aprīlis

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]