Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Ministrijas pārskats
Atrašanās vieta Peldu iela 25, Rīga
Ministrs Artūrs Toms Plešs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs
Mājaslapa varam.gov.lv

Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir vadošā valsts pārvaldes iestāde vides aizsardzības, reģionālās attīstības plānošanas un koordinācijas, pašvaldību attīstības un pārraudzības, teritorijas attīstības plānošanas un zemes pārvaldības, vienas pieturas aģentūras principa ieviešanas valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamībā, kā arī elektroniskās pārvaldes, informācijas sabiedrības un informācijas tehnoloģiju valsts pārvaldē jomā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju politiskā līmenī vada vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija tika izveidota 1993. gadā. Tās funkcijas un uzdevumus nosaka tās nolikums. Ministrijas darbu vada arī valsts sekretārs. Valsts sekretāra galvenie uzdevumi ir nozares politikas un stratēģiju izstrādes organizēšana, nozares politikas īstenošana, iestādes administratīvā darba vadīšana un ministriju funkciju izpildes organizēšana.

Ministrijas padotībā esošās valsts pārvaldes iestādes un kapitālsabiedrības, kurās ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ministrijas padotībā ir:[1]

VARAM ir valsts kapitāla daļu turētāja kapitālsabiedrībās:[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas nolikums Ministru kabineta noteikumi Nr.233. Rīgā 2011. gada 29. martā (prot. Nr.20 30.§)

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]