Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
LR VARAM.jpeg
Aģentūras pārskats
Galvenā mītne Peldu iela 25, Rīga
Ministrs
Mājaslapa varam.gov.lv

Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir vadošā valsts pārvaldes iestāde vides aizsardzības, reģionālās attīstības plānošanas un koordinācijas, pašvaldību attīstības un pārraudzības, teritorijas attīstības plānošanas un zemes pārvaldības, vienas pieturas aģentūras principa ieviešanas valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamībā, kā arī elektroniskās pārvaldes, informācijas sabiedrības un informācijas tehnoloģiju valsts pārvaldē jomā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju politiskā līmenī vada vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija tika izveidota 1993. gadā. Pēc ministrijas reorganizācijas, 2011. gadā tā ieguva pašreizējo nosaukumu.

Darbības mērķi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tās funkcijas un uzdevumus nosaka tās nolikums. Ministrijas darbu vada arī valsts sekretārs. Valsts sekretāra galvenie uzdevumi ir nozares politikas un stratēģiju izstrādes organizēšana, nozares politikas īstenošana, iestādes administratīvā darba vadīšana un ministriju funkciju izpildes organizēšana.

Padotībā esošās iestādes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ministrijas padotībā esošās valsts pārvaldes iestādes un kapitālsabiedrības, kurās ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja:[1]

VARAM ir valsts kapitāla daļu turētāja kapitālsabiedrībās:[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas nolikums Ministru kabineta noteikumi Nr.233. Rīgā 2011. gada 29. martā (prot. Nr.20 30.§)

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]