Latvijas emuārtelpa

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Latvijas emuārtelpa tiek attiecināta uz visiem Latvijas lietotāju veidotajiem personīgajiem tīmekļa žurnāliem.

Latvijas tīmekļa žurnāli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

IT žurnāli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmie Latvijas tīmekļa žurnāli pamatā rakstīja par IT lietām. Te var minēt Kasparu Foigtu [1], Arti Āri [2], Arturu Medni [3], Kristapu Kaupi [4] un citus. Labākie raksti no dažādiem IT žurnāliem bieži vien tiek ievietoti ziņu vietnē Digg.lv.

Politiskie žurnāli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijā ļoti nedaudz politiķiem ir savi tīmekļa žurnāli. Te var minēt Kristapu Kaupi (NSS), kurš ne tikai raksta savu tīmekļa žurnālu [5] par politku un tehnoloģijām, bet arī veido tīmekļa žurnālu sistēmu Blogiem.lv. Tīmekļa žurnāls [6] ir arī Eiroparlamenta deputātam Georgam Andrejevam (LC). Daudzi politiķi ir reģistrējušies sociālajā tīklā Draugiem.lv, kur iespējams rakstīt dienasgrāmatas, ko var lasīt citi Draugiem.lv lietotāji. Politiskas nokrāsas žurnālu, kas sludina libertiešu idejas [7], ir izveidojis žurnālists Juris Kaža, kurš citādi pamatā raksta par IT un telesakariem.

Sviesta Ciba[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsevišķi jāizceļ tīmekļa žurnāli jeb dienasgrāmatas, kas tiek rakstīti zem tīmekļa žurnālu servisa Sviesta Ciba, kur jau ir vairāk nekā 10 000 reģistrētu lietotāju. Sviesta Cibā reti kurš lietotājs raksta zem sava īstā vārda, tā vietā izmantojot segvārdus. Tur ir reģistrējušies arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas šādi, rakstot zem segvārda, var atļauties pateikt lietas, ko citādi nevarētu atļauties.