Linga (grupa)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Linga
GvidoLinga.jpg
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Latvija Rīga, Latvija
Žanri Pankroks, alternatīvais roks, smagais roks
Darbības gadi 1988-pašlaik
Izdevēji Mikrofona Ieraksti
Dalībnieki
Gvido Linga
Armands Cālītis
Viktors Fedosejevs
Juris Norītis
Edgars Ķauķis
Gints Cālītis
Bijušie dalībnieki
Ivars Makstnieks
Elmārs Rudzītis

Linga ir latviešu rokgrupa, kuras solists ir Gvido Linga. Grupu 1988. gada decembrī dibināja bijušais grupas "Zig Zag" līderis Gvido Linga un ģitārists Armands Cālītis, kad viņi kopīgi ierakstīja dziesmu "Pilsēta".

Grupas pirmā publiskā uzstāšanās notika festivālā "Roks par neatkarību" 1989. gada martā, kad grupai pievienojās ģitārists Viktors Fedosejevs un sintezatorists Ivars Makstenieks. Vasarā uz grupu atnāca arī bundzenieks Juris Norītis un saksofonists Elmārs Rudzītis. Gandrīz visu dziesmu tekstu autors bija Gvido brālis Igors Linga. 1989. gadā Linga ierakstīja savu pirmo albumu kasetes formātā, kuram gan nebija nosaukuma. 1990. gadu sākumā "Linga" jau kļuva par vienu no populārākajām Latvijas grupām, jo īpaši jauniešu vidū, viņu pazīstamākās dziesmas ir "Nāc dejot", "Krodziņš", "Signe melo" un "Šeit šeit".

1994. gadā grupa uzvarēja pašā pēdējā Mikrofona dziesmu aptaujā ar dziesmu "Nāc man līdz". Tajā pašā gadā grupa izdeva arī albumu ar nosaukumu "Nāc man līdz". Turpmāk grupa vairs neuzstājās regulāri un 1998. gadā tika izdota "Lingas" labāko dziesmu izlase. Vēl pēc 2 gadiem 2000. gadā "Linga" beidzot izdeva albumu ar jaunām dziesmām "Ieklausies vējā". Tālāk grupas darbībā atkal iestājās klusais periods, līdz 2006. gada pavasarī radio stacijās nonāca dziesma "Spārni", kas izpelnījās augstas vietas Latvijas radio topos. Dziesma "Spārni" ir no nākamā Lingas albuma, kura iznākšanas laiks gan vēl nav zināms.

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • "Linga". Lana Records/Duck Dive Music, 1992, LP.
  • "Nāc man līdz". Mikrofona ieraksti, 1994, CD, kasete.
  • "Vai tu biji tad? 1989-1992". Mikrofona ieraksti, 1995, kasete.
  • "The Best Of Linga". Mikrofona ieraksti, 1998, CD.
  • "Ieklausies vējā". 2000, CD.
  • "20 labākās dziesmas". Mikrofona ieraksti, 2009, CD.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Priekštecis:
Bet Bet
ar dziesmu "Vakara vējā"
1993
Mikrofona aptaujas uzvarētāji
ar dziesmu "Nāc man līdz" 1994
Pēctecis:
-