Pāriet uz saturu

Loftusiīdas

Vikipēdijas lapa
Loftusiīdas
Loftusiida Kaminski & Mikhalevich, 2004
Loftusiīda Cyclammina pusilla
Loftusiīda Cyclammina pusilla
Klasifikācija
ValstsRhizaria
TipsForaminīferas (Foraminifera)
KlaseGlobothalamea
KārtaLoftusiīdas (Loftusiida)
Iedalījums
Loftusiīdas Vikikrātuvē

Loftusiīdas (Loftusiida) ir bentisku foraminīferu kārta, kas apvieno taksonus, kuri tradicionāli bija iekļauti tekstulariīdu kārtā. Šo kārtu 2004. gadā izveidoja mikropaleontologs Mihaels Kaminskis un zooloģe Valērija Mihalēviča. Ģeohronoloģiski loftusiīdas ir zināmas no triasa perioda (piemēram, Haurania sinaica) līdz mūsdienām.

Čaula ir brīva vai piestiprināta. To veido daudzas kameras, kas agrīnajā stadijā ir spirāliski savītas, bet vēlāk var attīties. Sieniņas sacementētas ar organisku, smalki graudainu vai kalcīta cementu. Attīstītām formām sieniņām nav plātņaina struktūra, bet tās ir diferencētas neperforētajā ārējā slānī un daudz biezākā iekšējā slānī, kurš ir vai nu perforēts, vai alveolains, vai arī veido iekšējas septas.[1]

Loftusiīdas pārstāv mezozoja un mūsdienu formas, kuru čaulas veido sarežģītas aglutinētas sieniņas, kas cementētas ar dažāda veida cementu, un attīstītas ģintis ar divslāņainām sieniņām. Šī grupa ietver tā saucamās "lielās aglutinētās foraminīferas" un tām tuvu radnieciskas formas. Šajā klasifikācijā grupa sastāv no piecām apakškārtām: Loftusiina, Biokovina, Cyclolinina, Ataxophragmiina un Orbitolinina. Šīs apakškārtas atšķiras pēc morfoloģijas un iekšējās struktūras tipa. Pirmajai (Loftusiina) ir alveolainas sieniņas un tā iekļauj arī Haplophragmiacea, kas ir ierobežota formās ar sarežģītu iekšējo struktūru. Biokovina apakškārtas pārstāvjiem ir perforācija, bet Cyclolinina apakškārtai ir iekšējās septas. Pārsvarā augstajām trohospirāliskajām līdz koniskajām Ataxophragmiina un Orbitolinina ir iekšējās septas un starpseptu stabiņi.

Loftusiīdu kārtā ir iekļautas šādas apakškārtas[2]:

  • Kārta: Loftusiida Kaminski & Mikhalevich, 2004
  1. Kaminski, M.A., 2004. The Year 2000 Classification of the Agglutinated Foraminifera. In M. Bubík & M.A. Kaminski (eds.), 2004. Proceedings of the Sixth International Workshop on Agglutinated Foraminifera. Grzybowski Foundation Special Publication 8:237-255, 249.lpp.
  2. World foraminifera database